Neuvěříte! To snad ne! Šéf covid-špitálu promluvil a věci se hýbou

28.10.2020 11:12

Exministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček se dočkal nepříjemného překvapení. Do bohumínské nemocnice, kterou řídí, dorazila kontrola z hygieny. Stalo se tak v situaci, kdy hygienici hlásí, že nestíhají trasovat, a epidemie se Českem šíří jako lavina. Čas na kontrolu nemocnice si ale hygienici zjevně našli, a Němeček se hodně zlobil. A od Pirátů se mu dostalo zastání.

Neuvěříte! To snad ne! Šéf covid-špitálu promluvil a věci se hýbou
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)
reklama

Do nemocnice v Bohumíně dorazili na kontrolu hygienici z Ostravy. Ředitele zařízení Svatopluka Němečka to zvedlo ze židle.

Anketa

Myslíte či víte, že jste prodělali covid-19?

50%
hlasovalo: 8732 lidí

Když zavoláte zdravotníkům, kteří se zrovna oblíkají do obleku, že by se měli věnovat hygieně, tak je to plivnutí do tváře těm lidem. Nevím, jestli jim to nedochází, v jakých emocích a situaci zdravotníci dnes jsou. Představa, že v době, kdy se situace zhoršuje každým dnem, budou zdravotníci provádět hygienu po oddělení, je neskutečná a říkám si, jestli žijeme v normálním státě,“ zuřil Němeček ve vyjádření pro server Novinky.cz.

Jako by to samo o sobě nestačilo, Němeček na Twitteru napsal, že dvě dámy z hygieny chtěly vedle papírů  zkontrolovat i covidovou jednotku. Ale nějak si zapomněly ochranné obleky.   

Svatopuk Němeček se zlobí

Serveru také sdělil, že pátral po tom, odkud příkaz zkontrolovat nemocnici vzešel, a dozvěděl se, že příkaz přišel od hlavní hygieničky Jarmily Rážové.

Podle Rážové jen hygieničky reagovaly na podnět zvenčí. „Povinností KHS (Krajské hygienické stanice) je provádět mimo jiné i kontroly poskytovatelů zdravotních služeb dle zákona a řešit podněty,“ poznamenala.

První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová se Němečka zastala.

„Nezpochybňuji, že na kontrolu v bohumínské nemocnici má hygiena právo, ale překvapuje mě, že na ni má nyní čas. Ptám se, jaký je účel této kontroly a kdo ji nařídil. Řada zdravotníků tím byla děsně demotivovaná,“ poznamenala rozzlobená Richterová na sociální síti Facebook.

Obrátila se proto na instituci hygieny a žádala dodatečné informace. Od Jarmily Rážové dostala dopověď.

„Tyto cílené kontroly jsou prováděny za účelem kontroly nastavených protiepidemických opatření v zařízeních, s cílem zvýšit ochranu rizikových skupin a ochrany zdravotnických a sociálních pracovníků. Přistoupeno k nim bylo zejména z důvodu zvýšeného výskytu případů pozitivity v těchto zařízeních, jak u klientů, tak u zaměstnanců,“ sdělila Rážová poslankyni Richterové.

Olga Richteroá položila dotaz

Olga Richteroá položila dotaz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

15:25 Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

V České republice je něco přes 20 tisíc vyznavačů islámu. Tito čeští muslimové znovu a znovu odsuzuj…