Neveřejná schůzka ve Špindlu: Marek Benda napadl přítomného Ištvana

05.09.2014 8:25 | Zprávy
autor: dkr

MF Dnes píše o zasedání ústavně právního výboru sněmovny ve Špindlerově Mlýně. Ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) si tam údajně chtěla otestovat podporu chystaného zákona o státních zastupitelstvích. Jenže neuspěla ani u státních zástupců, ani u politiků. Exministr spravedlnosti z ODS Pavel Blažek situaci zhodnotil tak, že se zvětšila skupina osob, které se obávají zvýšení nezávislosti státních zástupců. Návrh, který se chystá státní zástupce spíše omezit, ostře kritizovala pražská vrchní státní zástupkyně Bradáčová.

Neveřejná schůzka ve Špindlu: Marek Benda napadl přítomného Ištvana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan

Deník uvádí, že v Krkonoších se sešli lidé, kteří mají všechny důvody se nemít rádi. Na místo dorazil olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, který rozjel kauzu Nagyová, v jejímž důsledku padla Nečasova vláda. Přítomni byli i poslanci ODS, tedy strany, která i kvůli této kauze přišla o přízeň voličů.

Poslanec ODS Marek Benda si prý neodpustil poznámku směrem k Ištvanovi. „Hlavní činitel tady s námi teď sedí. A mě mrzí, že tady ještě může sedět,“ řekl Benda.

Podle deníku se nad celým zasedáním vznášel přízrak kauzy Jany Nagyové. Ivo Ištvan si podle MF Dnes z poznámky Marka Bendy málo dělal. „Věřte, že vyšetřování probíhá, ten proces je hodně složitý,“ vyjádřil se olomoucký vrchní státní zástupce na dotaz, kdy budou nějaké výsledky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…