Nevládní organizace budou moct podat hromadné žaloby, navrhují poslanci

02.04.2019 16:57 | Zprávy
autor: mp

Nevládní organizace, které se zabývají ochranou práv obětí diskriminace, by mohly získat právo podávat kvůli diskriminaci veřejné žaloby. Informuje o tom ČTK.

Nevládní organizace budou moct podat hromadné žaloby, navrhují poslanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Páteční zasedání sněmovny. Na programu bylo zdanění církevních restitucí nebo lesní zákon

Předpokládá to novela o rovném zacházení, kterou podala skupina poslanců vládních ANO a ČSSD a opozičních Pirátů. Návrh by navíc přenesl důkazní břemeno ze žalujícího na žalovaného ve všech individuálních sporech podle antidiskriminačního zákona.

„Všechny oběti diskriminace podle antidiskriminačního zákona tak budou mít stejné procesní možnosti prokázat svou diskriminaci a domoci se svých zaručených práv,“ napsali předkladatelé v důvodové zprávě novely, kterou před projednáním v zákonodárných sborech posoudí vláda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Žaloba

Co říkáte na to, že na vás chce podat předseda senátu žalobu, že neplníte sliby? Podle mě se sliby mají plnit, bohužel porušuje je většina politiků, a proto by podle mě měli být odvolatelní, ale co zmůže a může eventuálně soud mi není jasné. Vám ano?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Orgie ukrofilství, úpí Holec. Opozice navzájem soutěží, kdo je pro Kyjev nejvíc

21:46 Orgie ukrofilství, úpí Holec. Opozice navzájem soutěží, kdo je pro Kyjev nejvíc

Letošní výročí ruské invaze přineslo podle komentátora Petra Holce další kolo „ukrofilství“, v němž …