Než Zeman odletí, stihne návštěvu: Válková si s ním jde popovídat o své budoucnosti. Časopis píše, že jako ministryně končí

9. 2. 2015 12:52

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) se dnes s prezidentem Milošem Zemanem poradí o své budoucnosti. Řekla to dnes novinářům ke své odpolední schůzce na Pražském hradě. Přiznala, že z dění kolem své osoby začíná být znechucená. Hnutí ANO prý také už při přebírání funkce slíbila, že v ní bude minimálně rok, a ten nedávno uplynul. Prezident přijme před svým odletem do Jordánska i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Informuje o tom ČTK.

Než Zeman odletí, stihne návštěvu: Válková si s ním jde popovídat o své budoucnosti. Časopis píše, že jako ministryně končí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková
reklama

Ministryně Válková čelí již delší dobu kritice. Podle časopisu Týden, když Faltýnek minulý týden navštívil Válkovou na Ministerstvu spravedlnosti, dostala na výběr dvě varianty - buď rezignuje sama, nebo se nechá odvolat. Faltýnek byl první, kdo veřejně kritizoval práci ministryně, když řekl, že předkládání zákonů trvá na jeho vkus dlouho.

Prezident  Miloš Zeman se již ministryně  jednou zastal při své návštěvě severních Čech. "O odvolání každého ministra rozhoduje v konečné instanci premiér, je-li skutečným premiérem. A pokud je vláda koaliční, tak svoje slovo, viz případ pana Prachaře, má i předseda strany nebo hnutí, který tohoto ministra navrhl do vlády. Já sám se domnívám, že paní profesorka Válková je profesionálka, že se snaží poctivě řešit nakupené problémy v české justici," řekl prezident.

Premiér Sobotka se k jejímu případnému odvolání rovněž vyjádřil a konstatoval, že pokud chce ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš Válkovou z vlády nechat odvolat, měl by to udělat rychle. Zatím o to podle jeho slov ale nepožádal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bra, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …