Nezaměstnaných v lednu ještě přibude, varuje ředitelka Úřadu práce ČR

09.01.2014 19:40

Mnozí lidé se v současné době obávají, zda včas a vůbec obdrží své dávky. Podle Marie Bílkové, generální ředitelky Úřadu práce ČR, jsou ale takové obavy zbytečné. „S potěšením můžu oznámit, že nejsme ve skluzu se žádným typem dávek, které vyplácíme,“ prohlásila v pořadu Interview Daniely Drtinové na ČT 24.

Nezaměstnaných v lednu ještě přibude, varuje ředitelka Úřadu práce ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce
reklama

Nejistota, která začátek nového roku doprovází, se podle Bílkové vůbec netýká dávek pro maminky s dětmi a dávek pro pěstouny. U ostatních připustila, že může sice dojít k mírnému skluzu, ale pouze v řádu jednotek dnů. „Je možné, že některé dávky nepřijdou v přesné dny, na které jsou příjemci zvyklí,“ poznamenala.

Bílková pochválila všechny úředníky, protože podle ní pracují s neuvěřitelným nasazením a obrovskými přesčasy, čehož si prý ona velmi váží a dělá jí to radost. Už podruhé prý doplácí na špatná rozhodnutí politiků.

„Dělají to proto, že před sebou vidí světýlko na konci tunelu a mají naději, že bude lépe,“ poznamenala s tím, že už jednala s ministerstvem ohledně posílení rozpočtu kvůli odměnám za přesčasy.

Obrovská nezaměstnanost

Česko má v současné době nejvíce nezaměstnaných lidí v historii, v prosinci jejich počet vyšplhal k 600 tisícům. Podle Bílkové za to může celá řada faktorů, například konec roku, kdy končí mnoho sezónních prací a také mnoho pracovních smluv.

Trh práce se navíc podle ní ještě nevymanil z negativního vlivu ekonomické krize. Zaměstnavatelé jsou prý opatrnější a obávají se otevírat nová pracovní místa. Mnozí z nich se navíc naučili pracovat v úsporném režimu se sníženým počtem zaměstnanců. „Neočekáváme proto, že by se v příštích měsících situace měla zlepšit, naopak, v lednu očekáváme, že se situace ještě zhorší,“ varovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…