Neziskovka Člověk v tísni zveřejnila své priority. Češi ohrožení koronavirem to nejsou

14.03.2020 12:58

Nevládní nezisková společnost Člověk v tísni, která coby humanitární organizace má cíl pomáhat v krizových oblastech, umístila na svůj web vyjádření, v němž objasňuje, proč se nemůže více angažovat v boji s pandemií onemocněním COVID-19, které způsobuje infekce koronavirem SARS-CoV-2.

Neziskovka Člověk v tísni zveřejnila své priority. Češi ohrožení koronavirem to nejsou
Foto: clovekvtisni.cz
Popisek: Člověk v tísni - logo
reklama

„Nacházíme se ve výjimečné situaci. Člověk v tísni se pomocí lidem v krizích, válkách a složitých situacích zabývá, podstata epidemie je však jiná,“ uvádí ve svém vyjádření organizace.

Aktuálně prý řeší možnosti, jak by měl Člověk v tísni v Česku zasáhnout. „Promýšlíme způsob, jak to udělat smysluplně, jak pomoc koordinovat a jak podpořit ohrožené skupiny obyvatel,“ vysvětluje.

Nyní je prý klíčové zpomalit šíření viru, aby nedošlo k raketovému nárůstu nakažených a aby byla zajištěna dobrá zdravotní péče těm, u nichž nemoc propukla a má vážný průběh.

Člověk v tísni přizpůsobil fungování a omezil provoz na pražské centrále; jeho pobočky v Česku a mise v zahraničí řeší jednotlivě s ohledem na situaci v místě. „Naší prioritou je zachovat stávající programy a dál pomáhat lidem v tísni například v Sýrii, kde eskalují boje a v pohybu jsou statisíce lidí,“ dodává.

„Situace je výjimečná a žádné řešení není ideální, všichni se s tímto vývojem setkáváme poprvé,“ dodává spolek. Zásadní je podle něj zodpovědnost zaměstnavatelů a všech občanů, aby k situaci přistupovali zodpovědně a změnili způsob svého chování. „Buďme ohleduplní a mysleme na seniory, kteří jsou nejohroženější skupinou,“ vyzývá na závěr.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…