Nezničitelný starosta Pavel Novotný. Soud, nová koalice... Stále se drží funkce. A má podporu

06.09.2021 16:55

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) zůstane ve své funkci i poté, co mu Obvodní soud pro Prahu 5 uložil půlroční trest vězení s dvouletou podmínkou za jeho výroky, vydírání a pronásledování podnikatele Marka Víta. O křeslo starosty nepřijde ani po rozpadu místní koalice a nového uspořádání s účastí TOP 09, uvádí Deník N.

Nezničitelný starosta Pavel Novotný. Soud, nová koalice... Stále se drží funkce. A má podporu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Novotný při projevu

„Jeho jednání je natolik společensky škodlivé, že v daném případě nepostačuje uplatnění odpovědnosti podle jiného právního předpisu než trestního zákoníku,“ zdůvodnila své rozhodnutí podle serveru iROZHLAS.cz soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 5 Jana Humeni. Politik se proti rozsudku odvolal.

V městské části Praha-Řeporyje rovněž skončila dosavadní koalice ODS, Zelených a Pirátů. Místostarosta David Roznětinský přešel od Zelených do TOP 09, a tak bylo nutné koalici formálně poskládat znovu. Ani tyto změny však Novotného ve funkci starosty neohrozily.

Původní zdroj ZDE.

Anketa

Považujete kauzu Čapí hnízdo za vážnou záležitost?

13%
hlasovalo: 9627 lidí
„Podle mě to nebude mít vliv na naše Řeporyjské. Jsme městská část, což má svá specifika. Domnívám se, že sice není žádný starosta, který by měl tolik soudů, ale podle mě jsou tyto strkanice na daleko nižší úrovni, než je majetková trestná činnost,“ míní Roznětinský.

Jeho názor by se mohl podle něj změnit v případě, že by se proti podpoře takového starosty postavila TOP 09, do níž přešel. Pražská organizace strany vedená Jiřím Pospíšilem ale odstavení Novotného za jeho prohřešky nepožaduje.

Naopak z úst Pospíšila zaznívají na adresu Novotného slova podpory: „Vede Řeporyje dobře a má výsledky. Určitě nebudeme zakazovat spolupracovat s Novotným. Pan starosta má svůj politický styl a důležité pro nás je, že je úspěšný. Pro nás je důležité, že to není žádná korupční ani násilná trestná činnost, a rozsudek není ani pravomocný,“ sdělil redakci Deníku N.

Novotný už dříve prohlásil, že o rezignaci na funkci starosty neuvažuje, protože cítí podporu obyvatel městské části. „Byl jsem zvolený v podmínce. Jako starosta mám většinu pevnou a všichni jsou s tím v pohodě,“ uvedl s tím, že však neví, zda bude znovu kandidovat. „Práce mě naplňuje a nenávidím ji zároveň. Vůbec nevím, jestli budu znova kandidovat, a nemá to nic společného s rozsudkem nad Markem Vítem,“ doplnil.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

4:44 „Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

Stahují se mraky nad pirátským vedením Prahy? Podle zdrojů redakce z pražského magistrátu je to nad …