Nic vracet nebudu, vzkázal Bakala přes advokáta. Nebetyčná drzost, odepsal server

15.10.2017 12:19

Na webu VašeVěc se objevil komentář k aktuálnímu dění ohledně žaloby podané současným vedením OKD na miliardáře Zdeňka Bakalu. Podle vyjádření Jana Kalvody, který je právním zástupcem Bakaly, nehodlá bývalý spolumajitel OKD Zdeněk Bakala na základě žaloby žádné peníze vracet. Má jít o dvacet čtyři a půl miliardy korun.

Nic vracet nebudu, vzkázal Bakala přes advokáta. Nebetyčná drzost, odepsal server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala
reklama
Podle právního zástupce Jana Kalvody není k vracení peněz OKD žádný důvod. Pan Bakala prý od OKD žádnou takovou částku nepřijal a nic takového, jako je bezdůvodné obohacení, v případě OKD ze strany Zdeňka Bakaly nenastalo. Podle hrubých odhadů Bakala a jeho společník v OKD vydělali od roku 2004 do počátku roku 2016, tedy za dobu, kdy působili coby majitelé OKD, hodně přes sto miliard korun.
 
Bakalovo angažmá v OKD, které ohrozilo existenci desítek tisíc rodin horníků a dalších pracovníků v Moravskoslezském kraji, by nemělo být nikdy zapomenuto. Mělo by také Bakalovy právníky vybízet k velké slovní zdrženlivosti a skromnosti. Té však zřejmě bývalý místopředseda vlády a předseda zaniklé ODA evidentně není schopen.
 
Soud v současné době znovu vyslýchá svědky v projednávání trestné činnosti spojené s privatizací OKD. Jedním z již vyslechnutých svědků je i tehdejší ministr financí Bohuslav Sobotka, který stále opakuje, že stát OKD prodal za vyšší cenu, než uváděl posudek, a navíc za nejvyšší nabízenou cenu. Údajně prý Sobotka nevěděl, že posudek nezahrnoval cenu za celý podnik, tedy například nezahrnoval hodnotu dceřiných společností firmy, kam patřily například hornické byty, které měly samy o sobě vyšší hodnotu, než za kterou byl i s nimi do soukromých rukou odprodán podíl OKD.
 
Tvrzení, že Bohuslav Sobotka nevěděl, že státní podíl v OKD není oceněn ve svém celku a že zcela chybí ocenění čtyřiceti tří tisíc hornických bytů, je o to více fascinující, že mezi státem a  Bakalou vznikla nepsaná smlouva, podle níž měl Zdeněk Bakala privatizací nabyté byty odprodat nájemníkům. Ani Rudolf Doucha, ani Sobotka nepopírají, že státní podíl byl skutečně špatně oceněn, a jejich obhajoba raději staví na jiných základech.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dah
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

19:48 Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlav…