Nicholas Winton chodil s připraveným seznamem, paní Šojdrová. Trapas, je z vás směšná figurka, vzkazuje docent Valenčík

22.9.2018 5:03 odp.

Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík se vyjádřil k aktivitě europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) ohledně sirotků ze Sýrie.

Nicholas Winton chodil s připraveným seznamem, paní Šojdrová. Trapas, je z vás směšná figurka, vzkazuje docent Valenčík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík

„Šojdrová (europoslankyně, což zní dnes skoro pejorativně, ale nezapomeňme, že je tam třeba i Honza Keller, Káťa Konečná, Honza Zahradil a další) jde za premiérem poté, co se mediálně angažovala v kauze sirotků, jak trpí, jak mají těžké osudy. Člověk by čekal, že má vše zdokumentované, že uvede konkrétní osudy a dá mu nějaký seznam těch nejpotřebnějších, za které přišla orodovat. Jména, dokumentaci. Tak jako to byl Schindlerův seznam, nebo ten, se kterými chodil Nicholas Winton k náckům. Bez toho to prostě nejde,“ zmínil Valenčík pro server VašeVěc.cz.

Původní text ZDE.

Podle něj však Šojdrová přišla s prázdnýma rukama a nyní se snaží narychlo nějaké děti sehnat. To označuje za trapas. „Budou to ty, o kterých mluvila? Ty původní ‚Šojdrové děti‘ jsou totiž dost dobře zdokumentované. Takže spíše nějaké náhražky. A proč jen ze Sýrie, ale ne třeba z Jemenu, kde děti nejen mnohem víc trpí, ale jsou skutečně i zabíjeny. Další trapas,“ poznamenal Valenčík a psal o tom, jak mediální mainstream hovořil o schůzce Šojdrové s předsedou vlády Babišem a předsedou ČSSD Hamáčkem. 

„Šojdrová se stala směšnou figurkou ve špinavé hře. A teď se z toho snaží s oporou mediálního mainstreamu vykroutit,“ uzavřel Valenčík.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…