Server se odvolává na zprávy poradenské agentury FleismanHillard. Podle ní lze očekávat ztráty stran politického středu a také roztříštění europarlamentu. Volby zřejmě ovlivní i Brexit. A to, že můžou nastat radikálnější změny, připouští i český europoslanec Evžen Tošenovský (za ODS). „Evropa prodělala mnoho dramat,“ neodvažuje se odhadnout výsledky. „Nedivil bych se, kdyby příští rok Evropský parlament vypadal zcela jinak,“ sdělil.
Obdobně hovoří i český europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer. Podle jeho slov je úspěch populistických stran docela pravděpodobnou variantou. „Některé ve verbální rovině populistické formace se při převzetí odpovědnosti začínají posouvat směrem k normálnímu fungování, a tedy začnou postupně spolupracovat a hledat řešení,“ upozorňuje také Niedermayer.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste
To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?
Další články z rubriky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky
Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…
- 12:00 V ČT Rajchla utnuli, tak to řekl v Boleslavi. Natvrdo
- 19:16 „Fiala smrdí prohrou.“ Holec prošel data z Českého rozhlasu
- 12:41 Občan neunesl pohled na výši průměrné mzdy v Česku
- 14:14 Trump rozkopal Evropě bábovičky. Andor Šándor ví jak
- 10:00 Putina odboural vtipem a odpůrci vypění. Úplně nahý Jarek Nohavica