Nikdy. Nikdy! Faltýnek ve Sněmovně nadával novinářům: 15 miliard vás nezajímá

14.03.2019 12:15

Krátce před čtvrtečním polednem předstoupil před poslance předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a vyložil kolegům svůj pohled na celou kauzu mýto. V této kauze jde o velké peníze, ale o tom prý čeští novináři nepíší. Raději útočí na něj. Na Faltýnka. Předseda poslaneckého klubu ANO v této souvislosti zavzpomínal na chybu České televize.

Nikdy. Nikdy! Faltýnek ve Sněmovně nadával novinářům: 15 miliard vás nezajímá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vernisáž obrazů Jaroslava Faltýnka nazvaná Staří blázni jsou bláznivější než mladí. Součástí byla i charitativní dražba
reklama

Hned v úvodu svého vystoupení Faltýnek zdůraznil, že nikdy neřekl, že by od někoho dostal nějaké pověření zabývat se výběrem mýta v České republice. „Já jsem nikdy neřekl, že jsem měl nějaké pověření. Nikdy. Nikdy,“ zdůrazňoval Faltýnek Původně se prý chtěl vyhnout tomu, aby na někoho ukázal, ale nakonec mu to prý přece jen nedalo. Zmínil jméno exministra dopravy z řad KDU-ČSL Milana Šimonovského.

„Od minulého čtvrtku je jméno Faltýnek nejvíce citováno v českých médiích. A některé média se ze mě snaží udělat zloděje a zločince. Dobře. Tak si teď řekněme, o čem to je. Je to o penězích. Je to o velkých penězích. Je to o penězích našich občanů,“ rozjel se Faltýnek.   

Fotogalerie: - Malíř Faltýnek

Vernisáž obrazů Jaroslava Faltýnka nazvaná Staří b...
Vernisáž obrazů Jaroslava Faltýnka nazvaná Staří b...
Vernisáž obrazů Jaroslava Faltýnka nazvaná Staří b...
Vernisáž obrazů Jaroslava Faltýnka nazvaná Staří b...
Vernisáž obrazů Jaroslava Faltýnka nazvaná Staří b...
Vernisáž obrazů Jaroslava Faltýnka nazvaná Staří b...

Anketa

Vadí vám výrok Václava Klause ml. o EU a Židech?

4%
96%
hlasovalo: 21433 lidí

Celá kauza je podle něj o tom, že stát za 10 let ušetří 15 miliard. „A já se ptám, nechybí někomu těch 15 miliard? A o tom čeští novináři zatím nenapsali ani čárku,“ zlobil se u řečnického pultu Faltýnek.

Poté zavzpomínal na kauzu Čapí hnízdo a jak o ní informovala veřejnoprávní Česká televize. „Dokonce veřejnoprávní Česká televize psala na liště celý den: Faltýnek – člen představenstva firmy Čapí hnízdo. Ani si nedali tu práci podívat se do obchodního rejstříku a ověřit si, že jsem členem tohoto orgánu nikdy nebyl. Nikdy,“ pravil Faltýnek.

Pokud jde o kauzu mýta, Faltýnek uznal za vhodné do celé věci vstoupit, aby si hnutí ANO zodpovědné za resort dopravy nepořídilo z ostudy kabát. S jeho pomocí prý ANO problémy mýta zvládlo..

„Jako místopředseda hnutí jsem do věci vstoupil. Sám jsem si vzal tento mandát. Tento politický mandát. Nežádal jsem o to pana ministra. Protože jsem cítil, že je potřeba to řešit. Já jsem zvyklý věci řešit. A protože jsem v hnutí ANO spoluzodpovídal za dopravu, tak jsem si ten mandát prostě vzal,“ pokračoval poslanec.

Vzal si ho už proto, že je poslanec a má nárok na přístup k informacím, které hodlá řešit. Proto nepovažoval za důležité žádat si od někoho mandát.

Považoval to za důležité už kvůli dodatkům u smlouvy s Kapschem o výběr mýtu. Ve smlouvě nebylo řešeno, jak spolupráci ukončit. A navíc obsahovala podle Faltýnka nesmyslné dodatky. „Já tomu říkám zrůdné dodatky,“ uvedl Faltýnek.

Tyto dodatky byly vyřešeny.  

„Kdybysme to nezvládli, je to politický problém. Ale my jsme to zvládli. A zase to je politický problém. Takže je to politický boj. Já to respektuji. Jenom vás prosím o jednu věc. Používejme v politickém boji argumenty, a ne spekulace a předsudky,“ požádal v závěru svého vystoupení Faltýnek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…