Nizozemský premiér, který vyhrál volby, dostal slovní facku od Erdogana

16.03.2017 18:42 | Zprávy
autor: vam

Předseda nizozemské vlády Mark Rutte sice vyhrál parlamentní volby, ztratil ale přátelství Ankary. V reakci na výsledek středečních voleb a na aktuální diplomatickou roztržku mezi Tureckem a Nizozemskem to dnes uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Nizozemský premiér, který vyhrál volby, dostal slovní facku od Erdogana
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan

„Rutte, vaše strana možná skončila první ve volbách, ale měl byste vědět, že jste ztratil turecké přátelství,“ uvedl Erdogan na shromáždění na severozápadě Turecka. Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) nizozemského premiéra Rutteho podle předběžných výsledků zvítězila ve středečních parlamentních volbách. Protiislámská strana Geerta Wilderse skončila s odstupem druhá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

A proč jste tu valorizaci rodičáku neprosadili dřív?

Za vaší vlády? To podle vás stát na rodiče taky kašlal? Minulá vláda dokonce zrušila dost výhod pro rodiče. Třeba školkovné a vy jste u toho svítili. Jsem pro valorizaci, je potřeba, jen kritizovat jiné za něco, co jste sami neudělali, není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

20:10 „Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

„Snaha dodatečně smiřovat, co je smířeno, se neodbytně vlamuje do otevřených dveří. Celá tato akce j…