Noční vlci projedou Prahou. Magistrát jim udělil povolení

6. 5. 2016 7:56

Pražský magistrát bezděčně povolil kontroverzním ruským motorkářům Noční vlci průjezd Prahou. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Noční vlci projedou Prahou. Magistrát jim udělil povolení
Foto: David Daniel
Popisek: Banda ruských motorkářů Noční vlci přijeli do Brna uctít padlé rudoarmějce

Takzvanou Cestou vítězství chtějí ruští motorkáři uctít památku vojáků Rudé armády, kteří padli při osvobozování Evropy na konci druhé světové války. Ulicemi metropole je v sobotu provede český motoklub Red Eyed Crüe, který o sobě na svých webových stránkách prohlašuje, že je jediným oficiálním partnerským klubem Nočních vlků na českém území. Právě tito čeští motorkáři úřadům průjezd Prahou nahlásili.

O vztahu obou klubů magistrát nevěděl

Přestože magistrát organizovanou projížďku metropolí povolil, o bratrském vztahu klubů prý nevěděl. „Tuto informaci nemáme. Nebudeme proto spekulovat ani to komentovat,“ uvedl Vít Hofman, tiskový mluvčí magistrátu.

Úředníci prý k akci přistupovali jako ke každé jiné. „Pořadatel splnil všechny podmínky a akce má povolení Policie ČR,“ dodává mluvčí. Na otázku, zda by informace o propojení klubů nějak ovlivnila rozhodování úředníků, neodpověděl.

Prahou budou projíždět dvě hodiny

Průjezd českou metropolí by měl podle magistrátu trvat přibližně dvě hodiny. Podle facebookového profilu klubu, Red Eyed Crüe se Noční vlci kolem poledne setkají s českými motorkáři u čerpací stanice Benzina u Průhonic. Do Prahy pak společně vjedou po Brněnské ulici a dále budou po magistrále pokračovat až na Václavské náměstí, jehož horní část mají v plánu dvakrát obkroužit.

Před opuštěním metropole se chtějí zúčastnit pietního aktu na Olšanských hřbitovech a zastaví se zřejmě i u Národního památníku na Vítkově. Mezi šestou a osmou hodinou večerní uspořádají Noční vlci také veřejné setkání v Praze 6. Pak by se již měli vydat na cestu do Berlína.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…