Nora Fridrichová: Kdybych byla politička... Dohra Železného

14.01.2022 10:12 | Zprávy
autor: mp

Od vystoupení moderátora ČT Jakuba Železného, kde ostře vstupoval do debaty poslanců Lukáše Vlčka (STAN) a Patrika Nachera (za ANO), uplynulo jen pár hodin, ale Železného chování bylo natolik nezvyklé, že již na sociálních sítích stihlo vzbudit řadu reakcí. Zazněly dotazy, zda to Železný nepřehnal a zda není zralý na odpočinek. Ale dočkal se také zastání. Moderátora ČT se zastala možná prezidentská kandidátka ekonomka Danuše Nerudová či moderátorova kolegyně z ČT Nora Fridrichová.

Nora Fridrichová: Kdybych byla politička... Dohra Železného
Foto: Repro ČT24
Popisek: Moderátorka 168 hodin, Nora Fridrichová

Moderátor ČT Jakub Železný sáhl ve čtvrtečních Událostech, komentářích k nebývale ostrému vystupování. Když se ptal poslance za ANO Patrika Nachera, proč ANO jako opoziční hnutí protáhlo debatu před hlasováním o důvěře vládě natolik, až se z toho stala vůbec nejdelší politická debata v historii Česka, v jednu chvíli před Nachera hodil své papíry s poznámkami a žádal ho, aby si odpustil invektivy.

Železný se Nachera zeptal, co podstatného se opozice dozvěděla při nejdelším dotazování na vládu v historii Česka. Aniž by prý chtěl zpochybnit právo opozice ptát se, zajímalo ho, zda to přineslo něco konkrétního. Nacher odvětil, že je právem opozice ptát se. Proto se mu otázka Jakuba Železného jeví jako nadbytečná. A moderátor se rozjel.

„Máte pocit, že vy jste pokládali nezbytečné dotazy a já když se vás ptám, co jste se dozvěděli, tak ten můj dotaz je zbytečný. Děkuju,“ vystartoval na Nachera.

„Tak já bych se zeptal, jestli jste se takhle ptal při tom minulém šestnáctihodinovém dotazování,“ vracel se Nacher k době, kdy bylo hnutí ANO ve vládě a čelilo otázkám tehdejší opozice, dnešní vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…