Nora Fridrichová se neudržela. Její obdiv k hrdinnému Šarapatkovi z Rady ČT musel ven

5. 7. 2020 7:44

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová se pustila do čtení knihy novináře Jaroslava Kmenty s názvem Rudý Zeman. A na svém facebooku nešetří chválou a obdivem na adresu Zdeňka Šarapatky za to, jak kauzu Olovo za premiérování Miloše Zemana odhalil.

Nora Fridrichová se neudržela. Její obdiv k hrdinnému Šarapatkovi z Rady ČT musel ven
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nora Fridrichová s odznáčkem hnutí Pulse of Europe
reklama

„Zdeněk Šarapatka nevěděl, co dál. Z odhalení špinavosti byl velmi přešlý, znechucený a současně naštvaný. Nejvíc ho znepokojovalo, že by se Šlouf se Zemanem uchýlili k ataku na rodinu Petry Buzkové,“ sdílela Fridrichová na sociální síti úryvek z knižního díla Jaroslava Kmenty.

„Konečně čtu Kmentova Rudého Zemana a zaujaly mě detaily kauzy Olovo z května 2000, zejména role, kterou ve zveřejnění hanopisu na korunní princeznu ČSSD Petru Buzkovou sehrál tehdejší poradce premiéra Miloše Zemana Zdeněk Šarapatka,“ dodala ve svém komentáři.

Anketa

Je Nora Fridrichová kvalitní novinářka?

7%
93%
hlasovalo: 25687 lidí
„Jak kompro našel v počítači kolegy Šímy, jak s ním zděšený obíhal špičky ČSSD Buzkovou (zhroucená), Špidlu (zničíte stranu) i Grosse (tady na mě máte mobil). Až ho předal novinářce MFD Sabině Slonkové (pozor, neplést s dnešní MFD). Po zveřejnění se rozpoutala obří aféra,“ popisuje vývoj kauzy.

„Pamatuju si dodnes, jak jsem ráno letěla do trafiky a hltala ji v tramvaji cestou do práce. Šarapatka z Úřadu vlády odešel a rok nemohl sehnat práci. Zastavil ale kompro, které mělo profesně i lidsky zničit politickou oponentku. Nevím, zda mu to někdy řekla, nicméně Zdeněk Šarapatka se zachoval jako hodnotově naprosto pevný člověk. Tehdy, stejně jako dnes,“ dodala závěrem Nora Fridrichová.

A sám Šarapatka z Rady ČT si chválu veřejnoprávní novinářky nenechal ujít, když pod zveřejněný úryvek z Kmentovy knihy a následný chvalozpěv Fridrichové přidal svůj komentář: „Vzpomínky na budoucnost....proč mám pocit, že se ta doba vrací...“
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …