Nová čísla: Klaus letí nahoru, ČSSD by se balila. A Piráti, nedívejte se

16. 1. 2020 15:05

Sezóna volebních odhadů uprostřed ledna pokračuje průzkumem agentury SANEP. Ten překvapil doposud nejvyšším odhadem pro hnutí Trikolóra a rovněž tím, že by podle něj měla palác u Malostranského náměstí opustit vládní ČSSD.

Nová čísla: Klaus letí nahoru, ČSSD by se balila. A Piráti, nedívejte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček v pátek novinářům řekl, že mu poslanecký klub sociální demokracie vyjádřil podporu. Ve vedení ČSSD tedy zůstává
reklama

Hnutí ANO si stále drží suverénně první pozici, i když by jej volilo „pouze“ 28,9 procenta, což je oproti minulým měsícům pokles.

Na druhém místě se umístila ODS se ziskem 10,8 procenta, třetí jsou Piráti s 8,5. Obě strany podle agentury ukazují vyčerpaný potenciál a v posledních měsících spíše pokles. I čtvrté místo je stejné jako při volbách v říjnu 2017. Obsadilo jej hnutí SPD, které by získalo 8,1 procenta.

Hned za nejsilnější čtveřicí pak skončilo hnutí Trikolóra, založení v loňském roce poslancem Václavem Klausem. To je již několik měsíců největším „skokanem“.

Následují s 6,7 procenty komunisté a skupinu těch, kteří by prošli, uzavírá dvojblok KDU- ČSL a TOP 09. Ta však velmi těsně, s 5,2 procenty.

Vládní ČSSD by naopak pětiprocentní hranici nepřekonala. Podle agentury je to způsobeno jednak tím, že strana působí v současné Babišově vládě jako „přívěsek“ a rovněž například rezignací populárního Jiřího Zimoly.

Hnutí STAN by získalo pouhých 4,1 procenta a do sněmovny by tak neprošlo. Další strany se pohybují na úrovni 1 procento a níže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…