Nová čísla: Vede Fischer, za ním Zeman. A Okamura...

12.11.2012 11:23

Agentura PPM Factum uveřejnila průzkum veřejného mínění, z něhož vyplývá, že nejvážnějším kandidátem na post prezidenta nadále zůstává expremiér Jan Fischer. Do druhého kola s ním pravděpodobně postoupí Miloš Zeman. Třetí je v tuto chvíli senátor Tomio Okamura. Průzkum také ukázal, že posílili Přemysl Sobotka z ODS a Jiří Dienstbier z ČSSD.

Nová čísla: Vede Fischer, za ním Zeman. A Okamura...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prezidentský kandidát Jan Fischer během setkání s občany
reklama

Již teď je jasné, že o Hrad se utká maximálně jedenáct uchazečů a přitom stále existuje možnost, že někteří z nich z klání vypadnou, protože řada podpisů pod jejich peticemi může být označena za nedohledatelné a tudíž neplatné. Něco takového ovšem zřejmě nehrozí Janu Fischerovi, ani Miloši Zemanovi, kteří každý nasbírali přes sto tisíc podpisů občanů. Oba tito muži také nadále zůstávají favority prezidentské volby, která nás čeká v lednu příštího roku.

V prvním kole by nezvítězil žádný z uchazečů

„Žádný z navrhovaných kandidátů by v prvním kole přímé volby nezískal nadpoloviční většinu hlasů. Do druhého kola by s jasnou převahou postoupil nestranický kandidát Jan Fischer (28,1 %) a kandidát levicových SPOZ Miloš Zeman (19,4 %). Podpora obou lídrů proti říjnu mírně poklesla. Na třetím místě by se umístil Tomio Okamura se ziskem 10 %, jehož podpora po úspěchu v senátních volbách a oficiálním potvrzení kandidatury stoupla," informuje agentura.

Jiří Dienstbier (ČSSD) by získal přes 8 procent hlasů a Přemysl Sobotka (ODS) více než šest procent, stejně jako Karel Schwarzenberg (TOP 09). Zuzana Roithová (KDU-ČSL) a Tána Fischerová by překročily hranici čtyř procent a Jana Bobošíková ze Suverenity by překročila tři procenta hlasů od voličů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadávky Nohavicovi: Úder zpět. A nové info

6:34 Nadávky Nohavicovi: Úder zpět. A nové info

ANKETA „Myslím, že zmrd je spíše Matěj Hollan,“ říká hudebník Petr Štěpánek v reakci na slova, která…