Nová éra alimentů? Podle některých by se měly počítat podle matematického modelu

25.04.2015 7:22

Alimenty by se měly vypočítávat podle nových pravidel, která teď připravují poslanci sociálního výboru. Nový systém by prý měl být spravedlivější než ten dosavadní. Výživné by se mělo určovat podle pevně stanoveného matematického modelu. Při jeho sestavování se mají využít zkušenosti ze zahraničí. Informuje o tom server Idnes.cz.

Nová éra alimentů? Podle některých by se měly počítat podle matematického modelu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Chanovské děti se chtěly vyfotografovat v oblečení jedné z kandidujících stran.
reklama

S nápadem na změnu pravidel přišli před časem advokáti, kteří se specializují na rozvodové spory. Podle serveru získali spojence přímo v šéfovi sociálního výboru Jaroslavu Zavadilovi. Podle něj má být nový model spravedlivější.

„Chtěli bychom projednat možnost, že by se o rok odložil návrh zákona o náhradním výživném a připravil se znovu, komplexněji i s novými tabulkami pro výpočet výživného. Bylo by to jedno z možných řešení, aby se podařilo zahraniční zkušenosti rychle zapracovat i do českých reálií,“ řekl Zavadil.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…