Nová ministryně prý bude muset Chládkovy vize výrazně zkorigovat. A hlavně sehnat nějaké nové spolupracovníky

6. 6. 2015 8:09

Hlavním úkolem nové ministryně školství Kateřiny Valachové bude především najít nové pracovníky ministerstva, kteří odešli za působení ministra Marcela Chládka. Zároveň se také nevyhne boji o peníze – pokud zachová rozjeté projekty ministra Chládka. Zkonstatovala to dnešní MF Dnes.

Nová ministryně prý bude muset Chládkovy vize výrazně zkorigovat. A hlavně sehnat nějaké nové spolupracovníky
Foto: ČT
Popisek: Kateřina Valachová

Kromě nových pracovníků ministerstva bude muset Valachová vyměnit část úředníků kvůli novému služebnímu zákonu, jenž zavádí zvláštní stav profesionálních státních úředníků. „Proběhne to v pořádku,“ slíbila ministryně.

O tom, zda se budou rozvíjet Chládkovy nápady, například ohledně povinného zápisu dětí do školy v pěti letech, státních přijímaček na střední školy či povinné maturity z matematiky, je zatím předčasné hovořit. „Ke změnám určitě dojde,“ uvedla. Vyřešit je také nutné rozdělování financí školám a platy učitelů.

„Pokud se rozhodne změnit financování základních a středních škol a zavést kariérní systém pro učitele, vážné debatě o velkých penězích do vzdělávání se nevyhne,“ zkonstatoval pro MF Dnes Tomáš Feřtek ze vzdělávací organizace EDUin.

Valachová podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který se pro ni rozhodl, získávala zkušenosti v legislativě Senátu a v posledním roce a čtvrt se klíčovým způsobem podílela na vzniku vládní legislativy včetně zákonů, které předkládal bývalý ministr školství. Porazila tak prorektora Univerzity Karlovy Stanislava Štecha, o němž se na post ministra školství hovořilo ještě v úterý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debata o „sametu“ se zvrhla. Oskar Krejčí chválil Stalina. „Mluvíš jako Greta,“ krotil ho Mládek. A Václav Havel...

20:00 Debata o „sametu“ se zvrhla. Oskar Krejčí chválil Stalina. „Mluvíš jako Greta,“ krotil ho Mládek. A Václav Havel...

30 LET OD LISTOPADU 30 let od sametové revoluce – důvod k zamyšlení, tak zněl název diskuse konané v…