Nová šéfka ÚSTR bude informovat o aktuální situaci v instituci

03.05.2013 6:25

O aktuální situaci v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) bude dnes novináře informovat jeho nová ředitelka Pavla Foglová, která v dubnu nahradila odvolaného ředitele Daniela Hermana. O činnost ústavu se kvůli odvolání bývalého ředitele přou politici i odborníci.

Nová šéfka ÚSTR bude informovat o aktuální situaci v instituci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cedule ÚSTR

Foglová chce dnes společně s novou šéfkou Archivu bezpečnostních složek Světlanou Ptáčníkovou a novým náměstkem Zdeňkem Hazdrou informovat o hospodaření instituce a personálním obsazení.

Vládní ODS a opozice se navzájem obviňují z úsilí o politický vliv na instituci

Situace v ÚSTR, instituci, která dlouhodobě vyvolává emoce, je posledních týdnech vyhrocená. Spory o ÚSTR vyvrcholily odvoláním ředitele Hermana a jmenováním Foglové. Nová šéfka následně odvolala několik dalších zaměstnanců.

Vládní ODS a opozice se navzájem obviňují z úsilí o politický vliv na instituci. Proti změnám se postavila i část zaměstnanců. Kvůli odchodu Hermana odstoupili všichni členové druhé vědecké rady, která je poradním týmem ÚSTR. Úkolem ÚSTR, který je zřízen zákonem, je zkoumat nestranně dobu komunismu a nacismu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…