Nové koště na průmyslu: Bylo tam jedenáct náměstků, ministr Hüner čtyři rovnou zrušil

17.12.2017 13:38

Nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner snížil počet svých náměstků z 11 na sedm. Mezi zredukovaným počtem náměstků je jeden nově zřízený pro sekci technologie 4.0. Konkrétní jména oznámí až po projednání s dotyčnými osobami. Oznámil to dnes v tiskové zprávě, napsala ČTK.

Nové koště na průmyslu: Bylo tam jedenáct náměstků, ministr Hüner čtyři rovnou zrušil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner
reklama

„Jedenáct náměstků na jediném ministerstvu byl, myslím, rekord, bohužel v negativním slova smyslu. Tak nabobtnalou strukturu asi nemělo žádné jiné ministerstvo. Snížil jsem počet náměstků a změnil strukturu ministerstva, tak aby to byl dobře a efektivně pracující úřad,“ uvedl Hüner. Všechny změny ministr projednal s odbory.

Na ministerstvu zároveň vznikne nový Institut technologie 4.0, který bude mít na starosti jednu z hlavních priorit ministerstva, tedy digitalizaci průmyslu a zavádění technologií na podporu tzv. průmyslu 4.0.

„Už roky všichni jenom mluví o průmyslu 4.0. Já chci konkrétní změny, chci český průmysl 21. století. Nový Institut technologie 4.0 bude podporovat modernizaci našeho průmyslu, investice, čerpání peněz z Evropských fondů k těmto účelům. Nesmíme být jen poměrně levnou kvalifikovanou pracovní silou, ale i mozky. V Čechách jsou mimořádně nadaní a chytří lidé, které nám přetahují vyspělé státy. Musíme držet krok s nejvyspělejšími ekonomikami světa. Průmysl potřebuje investovat do nejmodernějších technologií a stát v tom musí pomoct a podpořit ho,“ doplnil ministr.

Hünera uvedl do funkce premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden ve středu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blatný spouští rozvrat. Revolta, konec, už jen krok. Vážná předpověď

7:36 Blatný spouští rozvrat. Revolta, konec, už jen krok. Vážná předpověď

„Jakmile národ přestane dodržovat anticovidová nařízení, dojde k několika zcela zásadním věcem. Před…