Nově zvolený ombudsman Křeček dnes složí slib

19.02.2020 6:04 | Zprávy
autor: čtk

Den po skončení šestiletého mandátu veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové složí dnes v Praze slib její nástupce Stanislav Křeček. Slib bude kvůli zahraniční cestě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) do Thajska a Laosu skládat do rukou prvního místopředsedy dolní komory Vojtěcha Filipa (KSČM). Funkce se bývalý zástupce Šabatové ujme v Brně pravděpodobně ve čtvrtek.

Nově zvolený ombudsman Křeček dnes složí slib
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Křeček

Jednaosmdesátiletého Křečka, kterého na ombudsmana navrhl prezident Miloš Zeman, zvolila minulý týden Sněmovna ve druhém kole tajného hlasování. Porazil v něm kandidáta Senátu, vládního zmocněnce u Evropského soudu pro lidská práva Víta Alexandera Schorma. V prvním kole vypadl advokát Jan Matys, kterého rovněž navrhla horní komora.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroň překvapil s Trumpem. Slova, která padla už minulý měsíc

21:32 Bystroň překvapil s Trumpem. Slova, která padla už minulý měsíc

Americký prezident Donald Trump nechal americké vojáky vtrhnout do Caracasu a nařídil jim zatknout t…