Novinář Klíma: Gotte, Bohdalová, dejte peníze chudým důchodcům

2. 5. 2013 8:56

Absolutní vítěz ankety TýTý, publicista Josef Klíma, vyzývá slavné: Dejte svůj důchod seniorům, kteří trpí. Výzvu, kterou hodlá naplnit i sám Klíma, již vyslyšel např. Karel Gott. Podotkl zároveň, že je to smutný obraz české společnosti. Informuje o tom server iDnes.cz

Novinář Klíma: Gotte, Bohdalová, dejte peníze chudým důchodcům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Seniorka na sluníčku

"Rozhodl jsem se podpořit komunitu, na kterou všichni kašlou. Dělá se spousta věcí pro bezdomovce i pro invalidy, ale pro normální důchodce, z nichž někteří opravdu žijí za tři tisíce měsíčně, nikdo nic nedělá. Chci to změnit," přiznal Klíma.

Je to smutné, míní hudební odborář Gott

Publicista má ve svých dvaašedesáti letech nárok na starobní důchod, avšak vzhledem k tomu, že stále aktivně pracuje a má tudíž jiné příjmy, rozhodl se svou penzi věnovat lidem, kteří ji potřebují více. Ukázalo se však, že není tak jednoduché vypátrat, kdo by peníze potřeboval nejvíc. Někteří penzisté mohou mít např. vedlejší příjmy z restituovaného majetku. V této chvíli se proto hledají jak finanční podporovatelé tohoto záměru, tak i lidé, kteří budou takto obdarováni.

Server iDnes.cz oslovil řadu lidí, kteří se do projektu mohli také zapojit, např. Jiřinu Bohdalovou, Helenu Vondráčkovou nebo Karla Gotta. Ten na Klímův nápad kývnul, ačkoli se mu zdá smutné, že seniory budou podporovat jiní senioři.

"Důchodci budou podporovat důchodce? Na jedné straně je to smutné, na druhé úsměvné, ale jako dobrý hudební odborář jsem připraven pomoci těm, kteří nemají to štěstí jako my. Ano, určitě do toho jdu," uvedl Karel Gott.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pašeračka Tereza si myslela, že kurvením bude bezpracně bohatá, řekl PL Schwarzenberg. Jako „nesčetné české holky“

14:40 Pašeračka Tereza si myslela, že kurvením bude bezpracně bohatá, řekl PL Schwarzenberg. Jako „nesčetné české holky“

Karel Schwarzenberg se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k případu Češky, kterou v Pákistánu za pašov…