Novinář: Zeman jede, Dienstbier má smůlu. Nediv se, Zaorálku

11. 12. 2012 9:43

Souboj Miloše Zemana a Jiřího Dienstbiera o levicového voliče při prezidentské volbě podle redaktora Aktuálně.cz Jan Lipolda připomíná střetnutí Borise Jelcina s Johnem Kennedym. O to překvapivější je výsledek tohoto souboje- vše nasvědčuje, že do druhého kola prezidentské volby postoupí první z nich.

Novinář: Zeman jede, Dienstbier má smůlu. Nediv se, Zaorálku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman a jeho dcera Kateřina
reklama

„Jiří Dienstbier, podle průzkumů už déle než rok nejpopulárnější politik nejpopulárnější politické strany. „Mučedník" pražských komunálních voleb z roku 2010, kdy se vzepřel straníkům z éry špičatých bot. Spoluzachránce Bohemians 1905. Muž bez skandálů. Zánovní tvář ve vysoké politice. Slibný kandidát,“ myslí si Lipold.

Důvody, proč Zeman "jede" jsou podle něj dva. Za prvé popularita ČSSD, i když dlouhodobě vede průzkumy preferencí, stále klesá. Lidé chtějí místo stran spíše nezávislé osobnosti. A k nim z nejasného důvodu počítají i Zemana. A za druhé- český volič si přeje změnu, ale zároveň stabilitu. A obojí mu symbolizuje právě Zeman. Ten má navíc mnohem účinnější kampaň.

Sociální demokraté mezitím svému kandidátovi spíše mydlí schody. A fakt, že se tomu diví dokonce i místopředseda Lubomír Zaorálek prý dokazuje, že se nejspíš nejedná o záměr, ale o obyčejnou politickou chybu. A ČSSD za ní může zaplatit například už po volbách v roce 2014. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vedení Senátu vystoupilo v černém: Historicky vážná chvíle. Je potřeba společný postup EU a NATO proti ruskému vlivu

11:26 Vedení Senátu vystoupilo v černém: Historicky vážná chvíle. Je potřeba společný postup EU a NATO proti ruskému vlivu

Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) včera oznámili, že do výbu…