Novinář luští autora amnestie: Proč Hrad mlčí o tomto pánovi...

02.05.2013 11:01

Komentátor Lidových novin Tomáš Němeček se zastal hradního právníka Pavla Hasenkopfa, který prý připravil propracovaný, ale poněkud složitý návrh amnestie. Podstatně jednodušší současnou podobu však podle Němečka připravoval ústavní expert a někdejší poslanec za ČSSD Zdeněk Koudelka, kterého si možná Hrad schovává pro další použití.

Novinář luští autora amnestie: Proč Hrad mlčí o tomto pánovi...
Foto: hns
Popisek: Zdeněk Koudelka byl i kandidátem na ústavního soudce
reklama

„Amnestii psal někdo, kdo uměl laické představy Jakla a Klause přetavit do stručné právnické formy – měl tedy cvik v legislativní práci. Musel mít ambice větší než schopnosti, protože článek o zastavení trestního stíhání zvrtal (špatně si nastudoval judikaturu Evropského soudu pro lidská práva ohledně průtahů v řízení). Na nikoho nesedne tento zatykač lépe než na Koudelku," poznamenává Němeček a připomíná, že Klausovu důvěru má tento muž již od doby tzv. opoziční smlouvy uzavřené mezi Milošem Zemanem a Václavem Klausem.

Amnestii podle komentátora psali Jakl, Hasenkopf a Koudelka. V textu pro čtvrteční Lidové noviny si však autor klade otázku, proč Koudelkovo jméno dnes z Hradu nezaznívá, když on sám opakovaně obhajuje amnestii již od druhého ledna tohoto roku. Komentátor dospívá k názoru, že kancléř Mynář dostal za úkol očistit pana Koudelku pro případné další použití.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

11:45 Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit p…