Novináři se zeptali Jiřího Čunka na koalici se Starosty. Já nevím, vdávám dceru, přišla odpověď

19. 5. 2017 11:35

Zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek se v rozhovoru pro server Lidovky.cz vyjádřil k volebním šancím dvojkoalice lidovců se Starosty a nezávislými. Poněkud zvláštně okomentoval např. nové logo dvojkoalice. Stranou jeho pozornosti ovšem nezůstala ani aktuální vládní krize.

Novináři se zeptali Jiřího Čunka na koalici se Starosty. Já nevím, vdávám dceru, přišla odpověď
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek
reklama

„Byl jsem asi první, kdo řekl, že to je jen divadlo a předvolební hra. A trvám na tom, že to tak je,“ konstatoval v rozhovoru Čunek. „Vše teď beru tak, že do voleb je půl roku. Takže všechno, co se teď děje, není o spravedlnosti, principech či morálce, ale jenom o volbách. Všem jde o to nastínit situaci tak, aby si jednotliví aktéři nahnuli voliče na svou stranu,“ doplnil.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Podle senátora je výsostným právem premiéra vyhodit z vlády toho či onoho ministra. Neměli bychom ale zapomínat na to, že už před uzavřením koalice sociální demokraté věděli, že s Babišem nemusí mít vše v pořádku. A přece do té koalice šli. Teď se tváří hrozně pohoršeně, ale nelze jim věřit, že se nepohoršují účelově, předvolebně. Podle senátora je dobře, že se lidovci drží stranou těchto sporů.

Je na příslušných orgánech, aby řekly, zda Babiš opravdu má nějaký problém, či nikoli. Čunek to odmítá soudit, protože Babišovy kauzy zná jen z novin a těm nevěří. Pokud sociální demokraté měli nějaké pochybnosti, měli je řešit při sestavování vlády.

Pokud jde o rozuzlení vládní krize, prezident Zeman by měl Andreje Babiše odvolat.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Ústava hovoří jasně. A ať už je pravda na straně kohokoliv, tak Ústava o pravdě nemluví. Jistě, pan prezident nemusí nikoho odvolávat z minuty na minutu. Ale když se vrátil z Číny, tak ať už je to dobře, nebo špatně, spravedlivé, nebo nespravedlivé, má to udělat a odvolat,“ předestřel svůj pohled Čunek.

Vyjádřil se i ke dvojkoalici KDU-ČSL a Starostů  a nezávislých. Odmítl, že by byl odpůrcem tohoto spojení, jen trvá na tom, že se o něm mělo více diskutovat ve straně. Osobně prý zatím ani neviděl společné logo dvojkoalice. Má moc práce. „Celé dny jsem v úřadě, máme toho hodně, takže jsem ho opravdu neviděl. Navíc v sobotu se mi vdává dcera, takže mám trošku jiné starosti. Když už tedy večer přijedu domů, většinou řeším rodinné záležitosti,“ zdůraznil.

Odmítl se také jakkoli vyjadřovat k tomu, zda se pokusí na sjezdu KDU-ČSL sesadit z postu předsedy Pavla Bělobrádka. Odmítá se k tomu vyjadřovat opět s odůvodněním, že má dost práce a do sněmu se ještě může odehrát celá řada věcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KGB řádila v Srbsku. Za bílého dne si vyhlédla dceru politika… svědci hovoří, co jí udělali

11:10 KGB řádila v Srbsku. Za bílého dne si vyhlédla dceru politika… svědci hovoří, co jí udělali

Stejně jako v českém, tak i v tomto případě se kauza s ruskými agenty odehrála v minulosti, a až dne…