Novináři zjistili nepěkné věci o Macronovi. Je prý osamělý, vyhořelý a v úřadě má chaos

01.04.2019 18:01

Francouzský prezident Emmanuel Macron se prý ocitl takřka na dně. Je osamělý, poradci ho opustili a prezident údajně prakticky vnitřně vyhořel. V sídle francouzských prezidentů, v Elysejském paláci, prý panuje chaos. Informuje o tom server francouzského deníku Le Parisien.

Novináři zjistili nepěkné věci o Macronovi. Je prý osamělý, vyhořelý a v úřadě má chaos
Foto: repro Youtube
Popisek: Emmanuel Macron se svou manželkou Brigitte
reklama

Prezident Emmanuel Macron se prý nachází těsně před zhroucením a čelí vyhoření. Deníku Le Parisien to prozradil zdroj z okolí prezidenta. Macron se prý cítí na dně. „Je ve stavu... jako kdyby se topil,“ prozradil zdroj z okolí prezidenta. „Není daleko od osobního vyhoření,“ zaznělo také z okolí prezidenta.

První dáma Brigitte Macronová se prý snaží svému muži v maximální možné míře pomoci, snaží se udržet zdání normálnosti, ale na rozdíl od novinářů, ministrů a poslanců vídá svého muže bez make-upu a má o něj obavy, neboť dobře vidí, jak je zničený. Přitom ještě není ani v polovině svého pětiletého funkčního období. Do úřadu se dostal v květnu 2017.

Macrona navíc čeká důležitý úkol. Během dubna by měl předestřít analýzu poměrů ve Francii a navrhnout směr, kterým by se Francie měla dále ubírat.

Možná i proto část Macronových spolupracovníků popírá, že by prezident byl vyčerpaný, a hovoří o něm jako o muži plném elánu. „Je to bojovník,“ uvedl na adresu Macrona Jean-Marc Borello z neziskové organizace Goupe SOS, který s Macronem také spolupracuje. Ministryně pro rovnost žen a mužů Marlene Schiappa tvrdí, že se řeči o Macronově vyhoření nezakládají na pravdě. Macron je prý vážnější než dřív, ale stále srší energií.

Deník však oponuje, že realita je jiná. Při jedné z debat v regionech, kde odpovídal na otázky občanů, se kolem sebe v jednu chvíli zoufale rozhlédl a zvolal. „Je tu někdo, kdo mi pomůže? Je tu někdo, kdo pro mě pracuje?“ zvolal zoufale. „Macron je osamocen, velmi osamocen,“ doplnil k tomu deník, podle něhož prezidenta opustila většina poradců, kteří s ním táhli kandidátskou káru během volební kampaně. „Každý, komu věřil, odešel,“ shrnul situaci deník.

Prezident si prý nedokázal najít spolupracovníky ani do Elysejského paláce, do sídla prezidentů. Palác je prý poloprázdný a Macronovi kritici tvrdí, že v něm vládne chaos. Prezident je nucen sám reagovat i na věci, které by jinak řešili jeho podřízení. Odpovídá i na zprávy naštvaných, nespokojených či rozezlených občanů. Snaží se odpovídat opravdu poctivě a i to mu ubírá hodně energie.

Deník upozorňuje, že řada lidí Macrona nelituje. „Chtěl tu práci? Má ji!“ zaznělo v článku od jednoho z občanů.

Obklopil se několika neformálními poradci, mezi které patří François Bayrou, Richard Ferrand nebo Jean-Marc Dumontet, ale ani tady se svým příznivcům nezavděčil. Domnívají se, že tyto šedé eminence mají na hlavu státu neblahý vliv.

Sám Macron se prý lépe cítí v politice Evropské unie v Bruselu než v domácích vodách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…