Noviny: Zjistili jsme, kdo bude Miloši Zemanovi dělat kampaň. Zde jsou jména

15.03.2017 7:21

Lidové noviny po oznámení prezidenta Zemana, že bude i podruhé kandidovat na prezidenta, zahájily spekulace o podobě týmu, který mu má obhajobu funkce zajistit. Jména, která redaktoři objevili, se kolem prezidenta pohybují již delší čas.

Noviny: Zjistili jsme, kdo bude Miloši Zemanovi dělat kampaň. Zde jsou jména
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman oznámil svou opětovnou prezidentskou kandidaturu
reklama

Základem týmu má být podnikatel, funkcionář Strany práv občanů a prezidentův poradce Martin Nejedlý. On má sestavit tým, podle Lidových novin nazývaný „skupina věrných“. Určitě by v něm prý měl být kancléř Vratislav Mynář a také Vladimír Kruliš, úspěšný manažér minulé kampaně, který dnes pro prezidenta pracuje rovněž.

Armádou Zemanovy kampaně má být právě strana SPO, někdejší „Zemanovci“. Předseda strany, senátor Jan Veleba, deníku řekl, že „samozřejmě budeme chtít panu prezidentovi pomoci“. Stranické buňky již nyní po republice sbírají podpisy pod Zemanovu kandidaturu, kterých se musí nasbírat padesát tisíc. Dá se prý očekávat, že v blízkosti prezidenta budou zejména ti členové vedení strany, kteří se podíleli již na úspěšné kampani před třemi lety.

Kromě Nejedlého, Mynáře a Kruliše se mluví zejména o Radku Augustinovi, který již nyní pracuje pro Zemana jako šéf analytického odboru prezidentské kanceláře. Naopak už se prý nepočítá se Zdeňkem Štenglem, významným pracovníkem minulé kampaně, který se posléze stal předsedou SPO, ovšem z nejvyšší politiky zmizel po debaklu ve sněmovních volbách 2013.

Mimo zavedený tým prezidentových spolupracovníků nebyli redaktoři při hledání nových tváří Zemanovy kampaně příliš úspěšní. Jedinou novou akvizicí, na kterou přišli, je šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Prezident se prý netají sympatiemi k rázné a neohrožené manažerce, kterou v těžkých chvílích podržel. Vitáskové končí funkční období v čele ERÚ v červenci a zajímavé je, že redaktorům sdělila, že členkou prezidentova týmu „prozatím není“.

Svou účast na prezidentově kampani naopak jednoznačně odmítl Miroslav Jansta. Právník, předseda České unie sportu a vlivný zákulisní hráč, spojovaný s ČSSD, má k prezidentovi blízko a o jeho využití v kampani se spekulovalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

9:22 To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

Profesor Jaroslav Flegr uspořádal na svém facebooku anketu na téma podpory radikálních opatření prot…