Noviny ještě o korupční kauze z Olomouce: Spalo se na židlích. S Langerem to bylo poněkud složité

19.10.2015 8:11 | Zprávy
autor: luš

Český tisk se i zkraje nového týdne věnuje údajné korupční kauze kolem exministra Ivana Langera. Hospodářské noviny popisují, jakými peripetiemi si prošli po rozjetí rozsáhlé akce policisté i státní zastupitelé. MF Dnes rozsáhle reportuje, jak to Ivanové Langer a Kyselý rozjížděli v centru Hané, než nad nimi sklapla policejní past.

Noviny ještě o korupční kauze z Olomouce: Spalo se na židlích. S Langerem to bylo poněkud složité
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

Hospodářské noviny zrekonstruovaly počátek protikorupční operace s krycím názvem Vidkun, v rámci níž byli prozatím obviněni čtyři lidé – dva kriminalisté, hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil (ČSSD) a podnikatel Ivan Kyselý. Jeho kamarád a exministr vnitra Ivan Langer sice stíhán není, policisté se však na základě odposlechů, kde často zaznívalo jeho jméno, chtěla podívat i k němu domů.

Olomoucký žalobce Petr Šereda HN popsal, že dlouho nebylo jasné, ve kterém z bytů Langer bude. Když se zjistilo, že se Langer nachází v hlavním městě, tým policistů a žalobců se musel narychlo přesunout z Olomouce do Prahy, aby se vše stihlo v zákonných lhůtách.

Patnácti domovních prohlídek se dle informací HN zúčastnila více než stovka policistů, již dirigovala pětice žalobců. Všechny informace se sbíhaly ve velíně v Holešově na Kroměřížsku, u hlavního žalobce kauzy Miroslava Stokláska. On i jeho kolegové prý skoro nespali, aby stihli zákonnou osmačtyřicetihodinovou lhůtu na výslechy, sepsání obvinění a podání návrhů na vazbu. „Bylo to náročné, kolegové pospávali na židlích,“ přiblížil martyria policistů náměstek vrchního státního zástupce Pavel Komár.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…