Noviny naznačují, že Martin Konvička by mohl vstoupit do politiky

20.01.2015 7:16

Zejména na Facebooku doposud vystupovala skupina Islám v ČR nechceme. Minulý pátek na sebe upozornila demonstrací na Hradčanském náměstí a podle Lidových novin to byl jen úvod rozsáhlých ambicí skupiny. Ta by se prý měla přerodit v politické hnutí.

Noviny naznačují, že Martin Konvička by mohl vstoupit do politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Konvička

„Před rokem jsme byli banda internetových žvanilů, která byla sotva schopná sehnat padesát lidí před palestinskou ambasádu. Dnes zavedené strany přejímají naši agendu,“ popsal na zmíněné „protiislámské“ demonstraci vývoj hnutí docent Martin Konvička.

Právě on je podle Lidových novin hlavní tváří skupiny. Vysokoškolský pedagog z Českých Budějovic je uznávaným expertem v oblasti zoologie, mimo jiné vede laboratoř temperátní biodiverzity v Akademii věd, často publikuje i v zahraničních časopisech a účastní se akademických konferencí.

Podle odborníka na média Jana Motala, kterého oslovily Lidové noviny, je takový člověk na pozici lídra rodící se názorové platformy velmi vhodný. „Autorita vědců má v Česku obecně velkou váhu,“ připomíná.

Na druhou stranu Lidové noviny připomněly incident z loňského roku, kdy se měl docent Konvička dostat na sociálních sítích do ostré debaty se svou studentkou, která islamisty hájila a kterou měl Konvička zesměšňovat a snad dokonce i hrozit vyhazovem ze školy. Rektor Jihočeské univerzity tehdy jeho chování označil za „hanebné“, zejména na univerzitě, která si prý velmi zakládá na své svobodě a demokratičnosti. „Velmi mě zneklidňují nejenom stupňující se hulvátství prezentovaných výroků, ale též jejich společenské nebezpečí,“ uvedl.

Konvička se zviditelnil zejména podporou zákonné předlohy novely zákona o církvích, která by umožnila jejich větší prověřování tajnými službami a dalšími bezpečnostními institucemi. Návrh společně s poslanci hnutí Úsvit dokonce sám prezentoval novinářům. Ministr kultury Daniel Herman však novelu označil za zbytečnou, neboť současná úprava je prý dostatečně přísná.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus zažaloval Ministerstvo zdravotnictví

9:44 Václav Klaus zažaloval Ministerstvo zdravotnictví

Pokutu 8000 Kč za to, že promlouval bez roušky, exprezident Václav Klaus uhradil. Ale hodlá se s Min…