Noviny odhadují, kdo bude ministrem financí

13.11.2013 7:48 | Zprávy

Nová vláda pravděpodobné koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL bude mít problém obsadit post ministra financí. Před volbami se pokládalo prakticky za jisté, že jím bude ekonomický expert sociální demokracie Jan Mládek. Jeho šance ale klesly kvůli jeho vlastní mediální neobratnosti. K tomu nečekaně velký úspěch ve volbách zvýšil sebevědomí hnutí miliardáře Andreje Babiše natolik, že post ministra financí požaduje on.

Noviny odhadují, kdo bude ministrem financí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Babiš ale přinejmenším zatím nemůže získat čisté lustrační osvědčení, a tak je možné, že ministrem financí i v nové vládě bude apolitický expert. K takovému závěru docházejí dnešní Hospodářské noviny.

„Několik let uvádí v e-mailovém podpisu `stínový ministr financí`. Nyní si ho přepsal na poslance. Jan Mládek z ČSSD už totiž s postem ministra financí v nové vládě moc nepočítá,“ píše list. Důvodem je jeho výrok na březnovém sjezdu sociálních demokratů, kde označil živnostníky za parazity. Nyní si na ministerstvo dělá zálusk hnutí ANO. Jenže prezident Zeman se již vyjádřil, že každý uchazeč o ministerský post musí předložit čisté lustrační osvědčení. Babiš se ale na Slovensku soudí o to, že v registru spolupracovníků předlistopadové Státní bezpečnosti byl zapsán neprávem. A tak čisté lustrační osvědčení přinejmenším prozatím zřejmě nedostane.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

19:48 Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

„Musely by se přepočítat výsledky,“ říká ústavní právník a poradce prezidenta Jan Kysela, co by se s…