Noviny píší o nové vlně mobilní revoluce. Tentokrát ale mnoha lidem přináší zdražení

20.02.2015 8:11

Mobilní operátoři spustili druhou vlnu mobilní revoluce. Na rozdíl od té, kterou spustili před třemi lety, a která přinesla dramatické zlevnění ceny neomezených tarifů, ta současná řadu lidí nepotěší. Mnohým z nich totiž přináší zdražení.

Noviny píší o nové vlně mobilní revoluce. Tentokrát ale mnoha lidem přináší zdražení
Foto: Archiv
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto.
reklama

„Na začátku února 2015 mi napsali e-mail, že ruší můj tarif. Od 6. března mám automaticky přejít na nový tarif za 499 korun měsíčně, teď platím 150 korun,“ cituje dnešní Mladá fronta Dnes jako ilustrativní příklad toho, jak současná vlna mobilní revoluce vypadá, jednoho z naštvaných klientů, Pavla Prince z Uherského Hradiště.

List upřesňuje, že pan Princ měl v tarifu s měsíční cenou 150 korun zdarma volání v síti T-Mobile a 200 volných minut do ostatních sítí. V novém tarifu za 499 korun má rovněž zdarma volání do sítě T-Mobile, ale už jen 100 volných minut do ostatních sítí, i když má nově navíc 50 MB dat a 100 SMS do ostatních sítí.

Novou vlnu "mobilní revoluce" umožňuje novela zákona o elektronických komunikacích

Podle deníku nejen zmíněný operátor, ale i ostatní jeho tuzemští konkurenti spustili čistku starých a individuálně dojednaných tarifů, kterých ve svých sítích mají desetitisíce. Příkladem je právě pan Princ, který si zmíněný výhodný tarif za 150 korun vyjednal v listopadu 2013, protože firmě tehdy pohrozil odchodem.

Možnost jednostranně odstoupit od smlouvy firmám umožňuje novela zákona o elektronických komunikacích, která platí od letošního prvního ledna. Firmy musí pouze plánovanou změnu, která vede ke zhoršení podmínek, klientovi oznámit s měsíčním předstihem a zároveň mu umožnit od smlouvy odstoupit bez sankce.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkající se knihy novináře Radka Kedroně. Popis…