Noviny píší o tom, že exšéf Čepra a NBÚ ustál další kauzu

21.03.2014 10:35

Pod titulkem „Muž, který ustál vše: Krejčíře i stíhání pro miliardové machinace“ rozebírají páteční Hospodářské noviny kauzy spojené s bývalým ředitelem státní společnosti Čepro Tomášem Kadlecem. Poslední soud vyhrál Kadlec právě včera.

Noviny píší o tom, že exšéf Čepra a NBÚ ustál další kauzu
Foto: red
Popisek: Čepro

Žaloba Kadlece spolu s obchodním ředitelem Alexandrem Houškou vinila z toho, že draze nakupovali palivo a levně jej prodávali. „Škodu detektivové spočítali na 260 milionů korun,“ napsal deník.

Podle soudu šlo ale o běžné obchody, navíc prý oba manažeři dělali jen to, o čem vědělo představenstvo, auditoři a dozorčí rada.

Zatímco soudce Vladimír Cvetler podle listu zapochyboval, zda společnosti vůbec nějaká škoda vznikla, státní zástupce si myslí, že se o běžný obchod nejednalo. „Třeba i kvůli tomu, že Kadlecovi v té době přišel na švýcarský účet milion dolarů a 250 tisíc eur od firmy z Lichtenštejnska,“ uvedl deník. Jenže důkaz, že šlo o úplatek, nikdo nenašel.

List také připomíná podobnou kauzu, která Kadlece ohrožovala před několika lety. Tehdy se Čepro zavázalo nakupovat palivo od firmy Loricus s tím, že když závazek nedodrží, zaplatí mnohamiliardovou pokutu. „Podle policistů byla smlouva nesplnitelná, a navíc prý vše tajně řídil Radovan Krejčíř, v jehož trezoru se našlo například číslo Kadlecova účtu,“ připomněly noviny s tím, že tento případ se nakonec nedostal ani k soudu. Naopak, Kadlec ještě dostal od státu odškodné 92 tisíc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

17:56 Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda komunistů Vojtěch Filip. Vláda, kterou dn…