Noviny přinášejí příběh o trezoru Nagyové a k tomu slova: U Nečase byl binec, Poul měl problémy

20.02.2014 9:12

Nečekanou komplikaci museli řešit detektivové z policejního protimafiánského útvaru, když si chtěli prohlédnout obsah trezoru v kanceláři Jany Nagyové, nyní Nečasové, umístěného v budově Úřadu vlády. V trezoru našli detektivové především perly a prsteny. Trezor se jim ovšem zasekl a museli jej otevřít až zámečníci. O podrobnostech píše čtvrteční Právo.

Noviny přinášejí příběh o trezoru Nagyové a k tomu slova: U Nečase byl binec, Poul měl problémy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Anketa

Jste spokojeni s prací Bradáčové a Ištvana?

90%
10%
hlasovalo: 13764 lidí

„Tady je ale věcí,“ tak prý reagoval jeden z policistů, když do trezoru nahlédl. Nečasová údajně měla prohlásit, že šperky, které byly v trezoru, používá na reprezentaci. Při zkoumání obsahu trezoru se jej prý jednomu z policistů podařilo nešťastnou náhodou zabouchnout. „Nemohli ho pak otevřít a požádali paní Nagyovou, ať ho odemkne, jenže klíče se zasekly a nešlo to ani jí. Komentovala to slovy, že to se jí ještě nikdy nestalo,“ řekl listu zdroj, který je s vyšetřováním případu obeznámen. Trezor pak musel být převezen na Perštýn, kde jej pak zámečníci otevřeli během několika sekund.

V trezoru byly kromě šperků i různé písemnosti, ty ale nic zásadního pro vyšetřování nepřinesly. Zmíněný list také upozornil, že policisté účtenky od luxusních šperků a kabelek Nagyové našli u tehdejšího šéfa Úřadu vlády Lubomíra Poula.

Ten měl také podle středeční MF Dnes umožnit, aby  se mohla Nečasová dostat ke zprávám kontrarozvědky, které jsou v různých stupních utajení. Nečasová je přitom jen držitelkou prověrky na nejnižší stupeň utajení „vyhrazené", prověrky na další tři, vyšší stupně utajení, už dává NBÚ.

Poul údajně s utajovanými dokumenty nenakládal podle zákona. Některé z nich prý měl uložené jen ve skříni, tedy nikoli v trezoru nebo v uzamčené spisovně.

Deník Právo také uvedl, že Poul dokonce musel opakovaně navštívit sídlo NBÚ a vysvětlovat tam nepořádek s dokumenty ve svém bývalém zaměstnání na Úřadu vlády. Zdroj zmíněného listu prý uvedl, že kvůli tomu „binci na úřadě mu nechtějí lidé z NBÚ dát patřičnou prověrku“.

Lubomír Poul před několika dny našel nové zaměstnání jako ředitel kabinetu ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Ve středu ale rezignoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po volbách bude pakt EU o migraci, těší se Brusel. Přiznal to natvrdo

13:41 Po volbách bude pakt EU o migraci, těší se Brusel. Přiznal to natvrdo

Bruselský komisař prohlásil, že nový společný migrační pakt pro EU již brzo bude. Jen se prý musí po…