Nový průzkum: Babiš v Praze převálcoval TOP 09

19.09.2014 10:10

Komunální volby v Praze by vyhrálo hnutí ANO s 20 procenty hlasů před TOP 09 se 14 procenty. Následují ČSSD a ODS, ukázal průzkum agentury STEM/MARK z počátku září. Razantní změnu ve vedení magistrátu, kterému nyní vládne TOP 09 s podporou ČSSD, chtějí tři čtvrtiny dotázaných. Říjnových voleb do obecních zastupitelstev se plánuje určitě zúčastnit skoro polovina Pražanů. O výsledcích dnes ČTK informoval Pavel Šimoník ze STEM/MARK.

Nový průzkum: Babiš v Praze převálcoval TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na pražském magistrátu pokračuje reorganizace

„Volební preference i názor na současné vedení radnice ukazují, že Pražané si přejí, a patrně i očekávají, po komunálních volbách zásadní obměnu ve vedení magistrátu," uvedli autoři průzkumu. Nerozhodnutých zůstává 22 procent z lidí, kteří nevylučují účast ve volbách. Komunální volby se budou v Česku konat 10. a 11. října.

Sociální demokracie by podle průzkumu v komunálních volbách v Praze získala devět procent a ODS osm procent hlasů. Trojkoalici zelených, lidovců a Starostů by volilo šest procent a Piráty pět procent lidí, kteří neodmítají jít k volbám.

Těsně pod hranicí volitelnosti by se čtyřmi procenty bylo politické hnutí Pro Prahu a také Úsvit a Svobodní, o procento méně by měla KSČM. U komunistické strany ale autoři průzkumu upozornili na tradičně menší ochotu respondentů přihlásit se k její volbě. „Za nezvratné považují své rozhodnutí (volit konkrétní stranu) častěji voliči KSČM a ČSSD," uvedla STEM/MARK.

V Praze se chystá k urnám téměř polovina voličů

Říjnových voleb se plánuje určitě zúčastnit 46 procent oprávněných voličů v Praze, k urnám půjdou spíše starší a vzdělanější občané. Číslo zhruba odpovídá 44procentní účasti v minulých volbách. O komunální dění se podle průzkumu zajímá 70 procent dotázaných.

Průzkum STEM/MARK provedla mezi 4. a 8. zářím, telefonicky a on-line se dotazovala 603 obyvatel Prahy starších 18 let. K volbám z nich neodmítalo jít 553. Pražané byli mezi respondenty zastoupeni reprezentativně podle pohlaví, věku, vzdělání a městských částí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je zle. Do skandálu kolem  uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...

13:35 A je zle. Do skandálu kolem uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...

K paktu OSN o uprchlících se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci, kterou vys…