Nový průzkum: Potěší Babiše i Hamáčka. Zato Šlachta vyhořel

30.07.2021 12:39

Červencový průzkum CVVM říká, že momentálně je nejvíc voličů nakloněno tomu, volit v podzimních volbách do Sněmovny Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. Kdyby se to stalo, budou to už třetí volby do Sněmovny v řadě, po kterých by se mohl podílet na moci. Žádnému jinému politikovi v moderní historii Česka se nic podobného nepodařilo. Naproti tomu Robert Šlachta se svou Přísahou dostal špatnou zprávu. Průzkum ho posílá ven ze Sněmovny.

Nový průzkum: Potěší Babiše i Hamáčka. Zato Šlachta vyhořel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Je tu další z řady průzkumů, které sledují předvolební nálady voličů. Tentokrát od CVVM. Podle tohoto průzkumu by volby do Sněmovny vyhrál Andrej Babiš (ANO) se ziskem 23,5 procenta, což je o 6 procent méně, než získal ve volbách v roce 2017.

Druhá by skončila pravicová koalice Spolu, koalice ODS, lidovců a TOP 09, se ziskem 21,5 procenta hlasů.

Až třetí by skončila koalice Pirátů a STAN, která ještě před pár týdny průzkumům vévodila. Teď by obsadila bronzovou příčku, ale jen těsně za koalicí Spolu. Piráti a STAN by získali 21 procent hlasů.

Pod stupni vítězů by se ocitlo hnutí SPD Tomia Okamury se značným odstupem a ziskem 9 procent hlasů. Pátí by skončili komunisté s 8 procenty a šestá ČSSD se ziskem 6,5 procenta. Sociální demokraté by do Sněmovny pronikli jako poslední.

Přísaze Roberta Šlachty průzkum CVVM přisoudil jen 3 procenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropská unie je Titanic, musíme odejít, nebo se potopíme. S Bruselem kolaboruje i Babiš. Poslanec od Okamury vytáhl šílené věci

16:16 Evropská unie je Titanic, musíme odejít, nebo se potopíme. S Bruselem kolaboruje i Babiš. Poslanec od Okamury vytáhl šílené věci

ROZHOVOR „Tak se podívejte jen na to, kdo řídil Evropskou komisi. Maoista Barroso, pan opilec Juncke…