Nový šéf NKÚ je den ve funkci a už zahájil personální čistku

21.02.2012 17:03 | Zprávy

Nový šéf Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala se ještě pořádně nezabydlel a už zahájil personální obměny. „V současné chvíli mohu potvrdit, že připravuji personální opatření v kanceláři prezidenta NKÚ a ve správní sekci,“ potvrdil Aktuálně.cz Kala, který do úřadu nastoupil po Františku Dohnalovi.

Nový šéf NKÚ je den ve funkci a už zahájil personální čistku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Běh kancelářských krys

Nikdo by neměl být propuštěn, někteří zaměstnanci budou pouze přesunuti na jinou pozici. „Nebude se jednat o výpovědi, ale o odvolání z funkcí, zaměstnancům bude nabídnuto jiné pracovní zařazení,“ vysvětlil Kala a dodal, že změny budou provedeny do konce měsíce.

S personálními změnami nesouhlasí Legislativní rada vlády. „Vyzýváme stávajícího viceprezidenta Kalu, aby tyto personální kroky zastavil do doby, než bude rozhodnuto o novém prezidentovi NKÚ,“ apeluje rada na vedení úřadu.

Miroslav Kala v pondělí vystřídal ve funkci Františka Dohnala. Ten byl odvolán kvůli zneužití pravomoci a Městský soud mu udělil podmínku. Je obviněn, že odmítl vydat kontrolnímu orgánu sněmovny podklady umožňující audit hospodaření jeho instituce. Pokud by se rozsudek soudu změnil, Dohnal chce ve vedení NKÚ pokračovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…