Nový šéf Senátu Kubera označil situaci kolem Babiše za patovou. A zmínil možnost předčasných voleb

25. 11. 2018 12:06

Hostem Partie na TV Prima byl nově zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). "Jsme sice malí, ale nesmíme se bát," poznamenal Kubera a zároveň také uvedl, že nadáváme, i když vůbec nemusíme.

Nový šéf Senátu Kubera označil situaci kolem Babiše za patovou. A zmínil možnost předčasných voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

"Nechci být papalášem," zdůraznil v rozhovoru také Kubera, který se dlouhodobě zasazuje za osobní komunikaci s lidmi. "Nikdy už nikam kandidovat nebudu," zdůrazňoval Kubera, jenž se vymezil proti tomu, že by šel do prezidentské kampaně. "To by přes rodinu neprošlo," sdělil Kubera.

Ten se pak také vyjádřil k prezidentu Miloši Zemanovi, jenž podle něj rozděluje společnost. A to jej mrzí. "Situace kolem Andreje Babiše je výrazně patová. A když bych to vzal čistě pragmaticky - tak při volbách do Evropského parlamentu by mohly být volby a byla by aspoň větší účast," sdělil Kubera. Toho mrzí i to, v jaké situaci je sociální demokracie. Popřál jí, aby se odrazila, neboť on sám je příznivcem klasických politických stran.

Anketa

Hlasovali byste pro pád současné vlády Andreje Babiše?

10%
90%
hlasovalo: 28090 lidí
"Myslím si, že zákonů by mělo být mnohem méně," rozhorlil se následně Kubera. I z toho důvodu měl radost, že v pátek nezasedala Sněmovna ve věci projednávání zákonů, protože leckdy podle něj přicházejí do Senátu vskutku nesmyslné zákony.

Zároveň potvrdil, že se bude i nadále zasazovat o zrušení zákazu kouření v restauracích. "Proč to vede k rozdělení společnosti na kuřáky a nekuřáky? Není k tomu nejmenší důvod. Stačí si vyhovět," sdělil. "Náš stát se o nás stará od narození do smrti, což je takový socialistický přístup," kritizuje Kubera. 

Následně se pustil i do vlády Andreje Babiše (ANO), která podle něj nemá jeho důvěru. A to mimo jiné kvůli schodku rozpočtu. I přes nesouhlas s ním je však připraven se s ním setkat, protože je to zkrátka premiér země. "Setkám se i s prezidentem Milošem Zemanem," sdělil Kubera.

Ten vyjádřil i svou prognózu, že hnutí ANO se Andreji Babišovi rozpadne. "Nemám rád slovo hnutí," podotkl. Stejně kriticky se vyjádřil k Pirátům - tedy k některým jejich návrhům. "Ale je dobré, že nám zlegalizují marihuanu a my budeme moci zase kouřit," nechal se slyšet.

"Snížit spotřebu masa," to je podle Kubera další zákon, který přijde na řadu. A věnoval se Francii, kdy kvůli tomu vegani vedou "válku". Následně se Kubera také vymezil proti zrušení Senátu, hovořil i o platech zákonodárců. "Od Miloše Zemana beru jeho slova ke zrušení Senátu jako provokaci," poznamenal Kubera, jenž chce o tomto tématu s hlavou státu hovořit. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza Prymula: To pěkně smrdí. Expert cítí tajné služby

14:07 Kauza Prymula: To pěkně smrdí. Expert cítí tajné služby

Zbrojní analytik a někdejší zaměstnanec ministerstva obrany Jaroslav Štefec podotkl, že akce kolem m…