Nový ukrajinský velvyslanec v Praze: Propaganda, to je ruská zbraň hromadného ničení

11. 6. 2017 12:49

Ruská propaganda je podle nového ukrajinského ambasadora v Praze Jevhena Perebyjnise zbraní hromadného ničení. Uvedl to v rozhovoru pro Deník.cz, kde se zmínil také o válce na Donbase.

Nový ukrajinský velvyslanec v Praze: Propaganda, to je ruská zbraň hromadného ničení
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Ukrajina
reklama

Od dnešního dne začíná platit mezi Ukrajinou a Evropskou unií bezvízový styk. Jak Perebyjnis uvádí, nebylo to nic jednoduchého, bylo nutné implementovat více než 140 různých reforem. „Dokázali jsme to. Ukázali jsme, že Ukrajina je připravena rychle se měnit a stát se nedílnou součástí demokratické Evropy,“ podotkl Perebyjnis. Bezvízový režim vnímá jako velmi důležitý, neboť si slibuje, že se díky němu bude zvyšovat celková podpora proevropského kurzu. 

Hovořilo se také o tzv. majdanu, který podle Perebyjnise znamenal konečný obrat Ukrajiny k evropským hodnotám, nastartoval nezvratný proces. „My Ukrajinci jsme řekli postsovětskému uspořádání konečné sbohem. Začali jsme tím integraci do Evropy,“ míní. Překážkou změn je však podle něj jednoznačně ruská agrese, již je nutné překonat. 

Původní text ZDE.

Česká vláda podle něj v celé věci zaujímá jasný postoj – okupace a agrese Ruska je porušení mezinárodní legislativy. „Za důležitý nástroj považujeme sankce. Měly by přinutit Rusko dodržovat mezinárodní právo. Na východě země jsou regulérní ruská vojska – asi čtyři tisíce vojáků a několik desítek tisíc žoldáků. Jde o jasnou agresi Ruska vůči naší zemi. Podpora je pro nás důležitá a mezinárodnímu společenství jsme vděčni,“ dodal. Válka dle jeho slov stále pokračuje. „Pravda je, že Rusko by chtělo vytvořit na Donbasu něco jako je Podněstří, Jižní Osetie, Abcházie, nebo Náhorní Karabach. Všechny tyto konflikty byly záměrně uměle vytvořeny Ruskem, aby mělo nástroje vlivu na příslušné státy – Moldavsko, Gruzii,“ uzavřel toto téma se slovy, že existuje jen jeden způsob řešení – aby ruská vojska opustila území Ukrajiny. 
 
Závěrem rozhovoru se pak vyjádřil k nebezpečí ruské propagandy v českých médiích. „Informační válka je součástí ruské agrese. Upozorňujeme i jiné státy na toto nebezpečí. Je to zbraň hromadného ničení. Tak to musíme vnímat,“ poznamenal. Rusko ji podle Perebyjnise používá proti celému demokratickému světu. „Musíme s našimi evropskými partnery vypracovat protijed. Cílem Ruska je získat vliv na zahraniční i vnitřní politiku jiných států a ovlivňovat volby. Je to velmi, velmi nebezpečné,“ zakončil.
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

9:39 A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

Po internetu se šíří tajně zachycená nahrávka technického ředitele americké televize CNN, kde přizná…