Novým předsedou ODS v Ústeckém kraji je Petr Fiala

26.03.2013 22:30

Novým předsedou Občanské demokratické strany v Ústeckém kraji se stal Petr Fiala. Byl zvolen na dnešním regionálním sněmu strany. ODS byla v Ústeckém kraji více než dva měsíce bez předsedy, poté co z funkce v lednu odstoupil Jan Kubata.

Novým předsedou ODS v Ústeckém kraji je Petr Fiala
Foto: red
Popisek: ODS, ilustrační foto
reklama

Fiala bude funkci zastávat do ledna příštího roku. "Můj mandát bude končit stejně jako mandát celého již dříve zvoleného vedení regionálního sdružení ODS Ústeckého kraje. Byla to svým způsobem dovolba poté, co bývalý předseda, pan poslanec Jan Kubata, rezignoval," vysvětlil Fiala. Dosud zastával funkci místopředsedy regionálního sdružení. Je i náměstkem pro ekonomické a personální řízení ve firmě Krajská zdravotní, spravující pět velkých nemocnic v kraji. Fiala je také krajským zastupitelem.

Předchozí předseda Kubata odstoupil 10. ledna. Rezignaci zdůvodnil mimo jiné špatným výsledkem v loňských krajských volbách, vývojem na ústeckém magistrátu i osobními důvody. Krajskou ODS vedl od roku 2009, čtyři roky byl ústeckým primátorem.

Nový předseda chce vrátit ODS ke kořenům. "Abychom nehledali nějakou novou, pravou či tak trochu jinou ODS, ale přihlašuji se i k tomu, co senátoři a někteří starostové začali rozvíjet pod názvem ODS žije. Chci, abychom to naplňovali skutečně praktickou politikou," řekl Fiala.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

14:31 „Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedly tři dámy – předsedkyně TOP 09 Mar…