Novým ředitelem IKEMu se stane kardiolog Herman

15.09.2011 8:55 | Zprávy
autor: vfe

Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze bude šéfovat kardiolog a bývalý předseda vědecké rady České lékařské komory Aleš Herman. Dostal od výběrové komise většinu hlasů. Herman v konkurzu porazil dosavadního ředitele IKEMu Jana Malého nebo kardiochirurga Jana Pirka. Zprávu přinesla Česká televize.

Novým ředitelem IKEMu se stane kardiolog Herman
Výběrové řízení na nového ředitele IKEMu vyhlásil na konci června ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Chce tak personálně stabilizovat nemocnici a získat pro něj novou legitimitu. To překvapilo ředitele Malého, protože k jeho práci nebyly žádné výhrady. Komunikace mezi ředitele a ministrem ale nejspíš už delší dobu vázla.

Média nedávno poukázala na problematickou zakázku na nákup speciálního zdravotnického materiálu na čtyři roky. Aktuálně.cz upozornilo na nejasnosti okolo milionových majetků manažerů IKEMu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jak si někdo může koupit stát?

A myslíte, že tento stát patří Babišovi? Jinak článek se mi docela líbil, ale té poslední větě nerozumím. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Martinek-Pirati-Kmotri-z-devadesatek-vypadaji-oproti-dnesku-jako-zabari-787399

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vláda spí, vadí Skopečkovi. Pohonné hmoty ještě zdraží a ekonomiku čeká šok

16:25 Vláda spí, vadí Skopečkovi. Pohonné hmoty ještě zdraží a ekonomiku čeká šok

Ceny benzinu a nafty na čerpacích stanicích rostou, vláda podle opozice zaspala. Místopředseda Posla…