Novým ředitelem Národní galerie má být manažer z Agrofertu. Baxa z ODS se mu směje

18.04.2019 17:38 | Zprávy
autor: mp

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal dosavadního ředitele Národní galerie Jiřího Fajta a řízením instituce dočasně pověřil někdejšího ekonomického náměstka Národní knihovny Ivana Morávka. Není bez zajímavosti, že Morávek čtyři roky pracoval i na jedné z vedoucích pozic v holdingu Agrofert Andreje Babiše. Firma je momentálně odložena ve svěřenském fondu premiéra.

Novým ředitelem Národní galerie má být manažer z Agrofertu. Baxa z ODS se mu směje
Foto: prague.eu
Popisek: Sídlo Národní galerie v Praze

Národní galerii v Praze dočasně povede Ivan Morávek, který po čtyři roky řídil společnost Penam Slovakia patřící do holdingu Agrofert. Penam Slovakia Morávek řídil mezi lety 2007 až 2011. Pracovní zkušenosti má také ze společnosti SPT Telecom a podle informací serveru Seznam Zprávy.cz nabíral pracovní zkušenosti také v Ředitelství silnic a dálnic, na postu ředitele transformace.

Poslanec ODS Martin Baxa k tomu na sociální síti Twitter napsal, že Národní galerii v Praze teď povede expert na pečení chleba. „Do čela Národní galerie přichází opravdový expert, zejména na pečení chleba...“ napsal Baxa doslova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …