Dokládá to na příkladu sestřelení malajsijského letadla. „Sestřelili jej Rusové, Ukrajinci, proruští separatisté, ozbrojenci, rebelové, ruští nacionalisté, ukrajinští nacionalisté, americké tajné služby, Putin… Člověče, vyber si,“ píše Jermanová s tím, že ke každé variantě lze najít spoustu důkazů. „Odposlechy někoho, nevíš koho, fotografie jakýchsi raket, o nichž nevíš, ze kdy a odkud jsou, jestli odjíždějí nebo přijíždějí a kam. Každý věří, čemu chce,“ uvádí a stěžuje si na jednostranné informování většiny českých médií o ukrajinském konfliktu. „Oficiální 'politicky korektní' a v médiích přípustná verze je u nás vždy jen jedna,“ upozorňuje. Jedinou cestou, jak se v celé záležitosti vyznat, je podle Jermanové nutnost pečlivě věci studovat kritickým rozumem.
Před první světovou válkou žilo na Ukrajině sto tisíc Čechů a Slováků
Připomíná pak historii české menšiny na Ukrajině. „Migrace Čechů na území dnešní Ukrajiny (tehdy, samozřejmě, Ruska) začala před třemi sty lety,“ uvedla s tím, že masově se Češi stěhovali na Ukrajinu ve druhé polovině a na konci 19. století.
Před první světovou válkou tak v tehdejším Rusku žilo na sto tisíc Čechů a Slováků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam