O běžencích v Balkové budou dnes jednat obce se zástupci vnitra

22.07.2015 6:05

O otevření záchytného zařízení pro běžence v Balkové na severním Plzeňsku, které minulý týden schválila vláda, budou dnes odpoledne jednat v Tisu u Blatna zástupci ministerstva vnitra se starosty okolních obcí. Přijede první náměstek ministra Jiří Nováček, řekl ČTK starosta Tisu Jan Křepelka.

O běžencích v Balkové budou dnes jednat obce se zástupci vnitra
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto
reklama

Jednání bude neveřejné. Starostové chtějí dohodnout termín diskuse s občany. Tým náměstka ministra se sejde se starosty Blatna a Lubence, obou z Ústeckého kraje, Tisu, Pastuchovic, Velečína a Žihle z Plzeňského kraje a Chyší z Karlovarského kraje.

Nováček jednal minulý týden o otevření uprchlického zařízení ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku s kapacitou 220 míst, kam by mohli přijít první klienti na konci října. Na veřejné debatě lidem z obce slíbil posílení bezpečnosti. Zařízení má být záchytné a cizinci tam mohou pobýt jen 180 dní. Riziko útěku je údajně minimální.

Obce na pomezí Plzeňského, Karlovarského a Ústeckého kraje, se staví k otevření Balkové různě. Zatímco Tis a Žihle chápou zařízení pro běžence spíše jako přínos kvůli zaměstnanosti, tak například Lubenec z něj má obavy. Všichni doufají, že areál, kde už uprchlíci dříve pobývali, bude dobře hlídán. Areál, který stojí dva kilometry od zástavby v lesích, byl postaven asi před 35 lety. Objekty nyní slouží jako školicí a výcvikové středisko pro policejní psovody. Trvale je hlídá policie a nechátrají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…