O čem jednal Fiala v Kyjevě? Poslanec ANO má závažné informace a spoustu otázek

19.03.2022 19:01 | Zprávy

Stínový ministr zahraničí za hnutí ANO Jaroslav Bžoch prý bude chtít od premiéra Petra Fialy (ODS) slyšet, zda při své návštěvě v Kyjevě jednal o rozpadu Severoatlantické aliance.

O čem jednal Fiala v Kyjevě? Poslanec ANO má závažné informace a spoustu otázek
Foto: Archiv Jaroslava Bžocha
Popisek: Poslanec Jaroslav Bžoch

Ukrajinský premiér Volodymyr Zelenskyj přišel v jednom ze svých facebookových proslovů s myšlenkou vytvořit novou světovou organizaci, která by se pracovně dala nazvat  U-24 a jejím úkolem by bylo zasáhnout do 24 hodin proti agresorovi. OSN, EU, NATO a další organizace prý zareagovaly příliš pomalu.

Stínový ministr zahraničí za ANO Jaroslav Bžoch chce od premiéra Fialy slyšet, zda se Zelenským možnost založení takové mezinárodní organizace projednávali. Informuje o tom server iDNES.cz.

„Blízký poradce ukrajinského prezidenta v rozhovoru opakovaně tvrdí, že toto bylo klíčovým tématem jednání při návštěvě tří premiérů v Kyjevě. A zároveň naznačuje, že má vzniknout vedle NATO nová aliance, která má být ‚akceschopnější‘ nástupkyní NATO. Nic z toho veřejnosti ani parlamentu premiér Fiala po svém návratu nesdělil,“ uvedl v pátek Bžoch. Od premiéra bude chtít vysvětlení v Poslanecké sněmovně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Obroda strany

Můžete sdělit, kolik členů za poslední rok stranu opustilo a kolik nových jich přišlo? A budete ve volbách sázet na nové tváře? Co jsem zatím postřehla, tak kandidují zas ti samí. PS: Co vlastně říkáte na to, že Lipavský přešel zrovna k ODS, kterou vaše strana tak kritizuje? A myslíte, že lze zabrán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo platí statisíce za propagaci EU. Nikdo se nedívá, ale kasíruje syn ODSáka

8:08 Ministerstvo platí statisíce za propagaci EU. Nikdo se nedívá, ale kasíruje syn ODSáka

Až statisíce korun vynakládá Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) na tvorbu podcastů Evropské fondy …