O dovolené zamíří Sobotka nejdál na Slovensko, zastupovat se nedá

18. 7. 2017 11:51

Během tří týdnů vládních prázdnin v srpnu plánuje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) cestovat nejdál na Slovensko. Vedením Strakovy akademie během své nepřítomnosti proto letos opět nepověří ani jednoho z vicepremiérů. ČTK to dnes řekl během rozhovoru, ve kterém mimo jiné hodnotil práci končícího kabinetu.

O dovolené zamíří Sobotka nejdál na Slovensko, zastupovat se nedá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Tři týdny v srpnu vláda zasedat nebude. Já se ale nebudu zdržovat někde daleko. Počítám, že nejdále, kam asi během dovolené se dostanu, tak bude Slovensko. Takže není potřeba, abychom drželi nějaké služby nebo abych předával nějaké pověření. Budu tak blízko, abych se kdykoli mohl vrátit, pokud by nastala nějaká mimořádná situace,“ uvedl. Doufá v to, že srpen bude klidný a nic takového nebude třeba.

Od druhé poloviny srpna se hodlají politické strany vrátit k předvolební kampani. V té se chce předseda vlády věnovat zejména Jihomoravskému kraji, kde zůstal po odchodu z místa celostátního volebního lídra jedničkou na kandidátce.

Na jaře potom, co oznámil společně s manželkou Olgou odluku, média informovala, že v létě se chystá premiér odstěhovat ze společného bytu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…