O předražené zakázce pro ProMoPro pochybovali i úředníci

9. 2. 2011 10:45

O tom, že je zakázka na vypůjčení audiovizuální techniky od firmy ProMoPro předražená, tušili úředníci už v době jejího účtování. Podnikatel Jaroslav Veselý ale nakonec plnou cenu vyhádal.

O předražené zakázce pro ProMoPro pochybovali i úředníci
reklama

Když v červnu 2009 dorazila na Úřad vlády faktura od společnosti ProMoPro, někteří úředníci úžasem oněměli. Zdála se jim předražená, firma si účtovala i služby, které si od ní nikdo neobjednal, a to za celých 90 milionů korun.

Úředníci proto poslali firmě žádost o zdůvodnění, proč je částka tak vysoká. "Tyto práce nebyly součástí objednávky k výše uvedené akci a jsm toho názoru, že bezprostředně neouvisejí s přípravou a konáním dotčené akce," psal tehdy šéf odboru rozpočtů a veřejných zakázek David Mlíčko.

Spolumajitel ProMoPra Jaroslav Veselý se ale nedal, prý to byly nutné výdaje, bez kterých by se akce v rámci českého předsednictví Evropské unii nemohly uskutečnit. Úředníci přitom objevili dalších 77 pochybných milionů.

Po poradě s advokáty ale Úřad vlády část peněz zaplatila a o část se chtěla soudit. Rozhodl ovšem audit, který teď úřad nechce zveřejnit. "Dlouho jsme se tvrdě dohadovali, až nakonec audit ukázal, že jsem měl pravdu, a museli mi zaplatit," liboval si Veselý.

Případ teď šetří policie.

Čtěte:

Pořad ČT o kauze Vondra: Zlaté dítě disentu má problém

Zakázku pro ProMoPro šetří policie. Kvůli podezření na trestný čin

Hulinský (ČSSD): Kauzu Vondra už vyšetřuje policie. Ministr musí rezignovat

Sledujeme téma: Kauza Alexandra Vondry

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…