O rozdělení agendy budeme s Křečkem jednat v květnu, řekl Varvařovský

16.04.2013 11:53

Ombudsman Pavel Varvařovský bude jednat se svým novým zástupcem Stanislavem Křečkem o případném rozdělení agendy v Kanceláři veřejného ochránce práv v květnu. Chce svému zástupci poskytnout prostor, aby se s činností této instituce do té doby podrobněji seznámil. Řekl to v úterý ČTK.

O rozdělení agendy budeme s Křečkem jednat v květnu, řekl Varvařovský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ombudsman Pavel Varvařovský
reklama

Varvařovský i Křeček prezentovali zprávu o činnosti kanceláře ombudsmana za rok 2012. Šlo o jejich první společné vystoupení.

Nevadí mi rozdílné pohledy na odborná témata, tvrdí Varvařovský

Shodují se v tom, že jejich dosavadní spolupráce je dobrá. Křeček se na ni podle svých slov těší, tvrdí, že "bude bez problémů". Varvařovský zdůraznil, že mu nevadí rozdílné pohledy na odborná témata, chce ale, aby výstupy z úřadu k nim byly jednotné.

Křeček v uplynulých dnech nahradil ve funkci Jitku Seitlovou, které vypršel šestiletý mandát zástupkyně ombudsmana. Zabývala se stavebnictvím, životním prostředím, sociálněprávní ochranou dětí, zdravotnictvím a ochranou osobních údajů.

Jsem připraven zastupovat ombudsmana v plné šíři

Zda právě tyto oblasti převezme i Křeček, se zatím neví. Zákon o veřejném ochránci práv nehovoří o tom, zda a jak si ombudsman se svým zástupcem agendu úřadu podělí. Současné rozdělení zavedl první ombudsman Otakar Motejl.

"Jsem připraven jak na rozdělení resortů, tak i na variantu, že bych zastupoval ombudsmana v plné šíři," uvedl Křeček s tím, že je stejně jako Varvařovský otevřený jakékoli diskusi.

V květnu společně předají poslancům zprávu o činnosti kanceláře ombudsmana

Společně patrně už v květnu předají souhrnnou zprávu o činnosti kanceláře ombudsmana za rok 2012 vedení Poslanecké sněmovny. Křeček by chtěl zlepšit právě spolupráci mezi ombudsmanem a zákonodárci tak, aby poslanci a senátoři mnohem více pracovali s připomínkami ombudsmana.

Varvařovský se netajil tím, že si přál na místě svého zástupce místo Křečka (dříve poslanec ČSSD) odborníka na správní právo Filipa Dienstbiera.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …