O svátcích si možná budeme znovu moci nakoupit. ODS už chystá změnu zákona

27.10.2017 7:28 | Zprávy
autor: dah

Zákon o tom, že velké prodejny musí mít ve státní svátky zavřeno by mohl být zrušen. Mohlo by se tak stát po volbách, jelikož zastánců tohoto zákona je ve Sněmovně nyní méně. Zrušení zákazu by mohla navrhnout ODS.

O svátcích si možná budeme znovu moci nakoupit. ODS už chystá změnu zákona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračovala řádná schůze sněmovny. Poslanci měli projednat zákon o univerzitních nemocnicích a poslaneckou předlohu o státních svátcích

Senátor za ODS Jaroslav Kubera uvedl, že na debatu o zrušení zákazu přijde určitě čas, nyní je ale brzy. „Když ne ODS ve Sněmovně, tak já ze Senátu se o to určitě pokusím. Nyní ale není ustanovená vláda ani Sněmovna a nikdo by se tím nyní nezabýval. Čas bude po novém roce nebo na jaře,“ cituje Kuberu web Echo24.cz.

Pro zákaz prodeje o některých svátcích loni hlasovala hlavně levice a KDU-ČSL. Levice je po volbách oslabená, ČSSD má pouze 15 poslanců, to samé komunisté. Ze Sněmovny také vypadl velký obhájce zákazu Jaroslav Zavadil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Financování veřejnoprávních médií

Tvrdíte, že když bude financování veřejnoprávních médií z rozpočtu, bude dobrovolné. Jak jako? Jak se lidi budou moc rozhodnout, zda jejich peníze z rozpočtu mají jít na jejich financování? A kdo bude určovat tu kvalitu, o které se zmiňujete, a za níž máme platit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Havel s nimi spolupracoval.“ Zeman či Klausův kancléř o sudetských Němcích

4:46 „Havel s nimi spolupracoval.“ Zeman či Klausův kancléř o sudetských Němcích

Čeští zrádci a kolaboranti zvou do Brna potomky odsunutých Němců, kteří vraždili naše předky. S tímt…