ODS bojuje za čistotu nadstandardů: Musí prý být transparentní

27.07.2012 13:02

ODS se pustila do boje za transparentnost zdravotnických nadstandardů. Podle předsedy Nečase a zdravotnického experta Šťastného je nezbytné, aby bylo zřejmé, jakým způsobem byla placená zdravotní péče vybírána. Jedná se prý o naprosto klíčovou otázku.

ODS bojuje za čistotu nadstandardů: Musí prý být transparentní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný

Občanští demokraté dnes vyzvali ministra zdravotnictví Hegera, aby stanovil jasná pravidla pro určování zdravotnických nadstandardů. Premiér Petr nečas řekl, že by měly být přijímány transparentní cestou, aby nevzniklo podezření z nátlaku zájmových skupin. Taková pravidla podle ODS zatím neexistují a o výběru placené péče tak rozhodují pouze ministerští úředníci.

„Ministerstvo by mělo určit závazný postup pro stanovení nadstandardů,“ řekl zdravotnický expert  občanských demokratů Boris Šťastný. Mělo by být taky jasné, kdo zasedne v komisi, rozhodující o podobě nadstandardů. Výběr by měl být pod co nejpřísnější veřejnou kontrolou. „Hovoříme o desetimiliardových částkách ze systému,“ zdůraznil Šťastný.

Ministr Leoš Heger v úterý svolal první zasedání pracovní skupiny, která měla posoudit návrhy na zařazení některé zdravotní péče mezi placený nadstandard. „Fungování pracovní skupiny jsme institucionálně zajistili tak, aby budila důvěru jak odborníků, tak i široké veřejnosti a zároveň reprezentovala všechny skupiny, které budou rozhodováním komise nejvíce ovlivněny,“uvedl ministr.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…